Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Країна без світла

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Країна без світла

Міста та села занурюються в темряву

Віялове відключення світла знову прийшло до українських осель і підприємств у. Наприкінці вересня ц. р. по всій країні вже відмикалиелектроенергію, але тоді такі акції не стали систематичними та швидко закінчилися. Тепер же відключення електрики торкнулося більшості реґіонів країни, що створює серйозні незручності для населення.

Війна і ремонт
Національна енергетична компанія «Укренерґо» запровадила з 1 грудня 2014-го графіки аварійних відімкнень електрики в усіх областях. Таких заходів вжито для забезпечення життєздатності та надійної роботи об’єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між споживанням і виробництвом, зазначили у відомстві.
В «Укренерґо» наголосили на тому, що дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії стався, зокрема, через аварійне відімкнення енергоблоку № 3 на Запорізькій атомній електростанції о 19:24 28 листопада. Інші причини – низькі запаси вугілля на складах теплоелектростанцій, нестача гідроресурсів, збільшення споживання через похолодання. Крім того, «Укренерго» повідомило, що ще 19 блоків на теплоелевтростанціях України перебувають зараз у ремонті.

Київ без електрики
У столиці електроенергію будуть відключати тільки промисловим підприємствам і організаціям, які не належать до сфери життєзабезпечення, соціального та житлового фонду, запевняють у «Київенерго». У зв’язку з цим організація просить споживачів, яким указано ліміти споживання електроенергії, із розумінням поставитися до заходів, що застосовуються диспетчером із метою зниження навантаження на об’єднану енергосистему України.
Тривалість і обсяги відімкнень електроенергії регламентуються диспетчером «Укренерго». Водночас, почергове застосування графіків аварійних відімкнень задля зменшення рівня навантаження на енергосистему передбачає їх застосування не більш ніж на дві години для кожного споживача. Крім того, «Київенерґо» просить жителів столиці економно використовувати електроенергію, особливо в побуті.
А ось у Київській області відімкнення стосуються й житлових районів. Їх мешканцям почали відмикати світло в «пікові» ранкові та вечірні години. «Я живу в Києво-Святошинському районі, у селі Дмитрівці. Спочатку говорили про шосту-восьму години вечора, так і було, але сьогодні вранці також світло зникло о восьмій», — розповідає місцевий житель Олег. Електроенергію вимикають по всьому селі, у т. ч. насосну станцію, тож вода теж зникає. «В усіх — автономне опалення, але більшість газових котлів для роботи вимагає електрики, тому опалення також припиняється», — обурюється він.
Житель Ворзеля Андрій розповів, що в селищі не буває світла з шостої до восьмої вечора та з восьмої до десятої ранку. За словами місцевих жителів, вимикали електропостачання й у Макарівському та Бориспільському районах, містах Ірпені й Бучі.

Реґіони страждають
Протягом одного дня у Чернігові світла не було близько трьох, а в Хмельницькому — шести годин. За словами хмельничан, під час відмикань світло зникає і в будинках, і в крамницях, і в дитячих садах. «Дуже дивно, у нас удень, о другій годині, є електрика, потім дві години немає, а далі знову є. Увімкнули нормально тільки о 18.30. Але в деяких будинках світла не було й ввечері, після 22.00, і вночі», — бідкається місцева мешканка Тетяна.
Полтавчанин Микола також повідомив, що в місті по кілька разів на день без попередження відмикають електрику. Але найнеприємніше, за його словами, – те, що через це в «годину пік», коли люди поверталися додому, зупинилися тролейбуси. Городяни мусіли добиратися додому або пішки, або ж маршрутками.
У Харкові два дні поспіль відмикають електрику рівно о 9-й ранку. Як повідомляють місцеві жителі, світла немає й у великих бізнес-центрах, і в McDonald’s на Московському проспекті. За словами містян, їх уже попередили, що відключення відбуватимуться, як мінімум, до 15 грудня.
А жителі Тернопільської області скаржаться, що віялові відімкнення проходять не за графіком. Також електрики не було у Закарпатській, Сумській, Волинській та інших областях.

korrespondent.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply