Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Євробонди розмістили вдало

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Євробонди розмістили вдало

Останнє розміщення євробондів України було більш ніж успішним. Про це Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, заявив на «круглому столі». За словами економіста, світовий попит на ризикові активи дав змогу залучити 1,25 млрд USD на десять років усього під 7,8 % річних. «Ці кошти дозволяють Кабінету Міністрів вирішити проблему погашення зовнішніх боргів аж до квітня 2013-го, а частина грошей піде на фінансування витрат держбюджету», — зазначив аналітик.

Пан Устенко сказав, що, хоча прибутковість трохи вища, ніж при вересневому дорозміщенні річних євробондів, «цього разу ми вийшли з довготривалішими паперами. «Причому з вересня рівень кредитно-дефолтних свопів України зріс з 620 до 650 пунктів, і це означає, що ринок довіряє українським зобов’язанням. На кращу прибутковість можна розраховувати лише при відновленні співпраці з МВФ», — сказав він.
З іншого боку, продовжив експерт, прийнятна ставка розміщення якраз може бути викликана очікуваннями інвесторів щодо швидкого відновлення кредитування України з боку МВФ. «Найближче погашення євробондів буде аж у червні-2013 (на 1 млрд USD). Зате очікуються виплати за внутрішніми зобов’язаннями: уже до кінця року уряду треба виплатити 5,16 млрд грн за стандартними облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) і 278,3 млн USD — за валютними ОВДП. Але валютні ОВДП можна рефінансувати, а отже, коштів від євробондів надовго вистачить на виплату зовнішніх боргів», — сказав фахівець.

Андрій Боярунець, ForUm

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply