Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 17, 2020

ЄС припинив виділяти кошти

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

ЄС припинив виділяти кошти

Жозе Мануель Пінту Тейшейра, посол Європейського Союзу (ЄС) в Україні, заявив про припинення фінансування реформи української державної служби. У Єврокомісії уточнили, що проблема має системний характер: зупинено всі програми бюджетної підтримки обсягом понад 160 млн EUR на рік.

За словами пана Тейшейри, проблеми були викликані внесенням змін до Закону «Про держслужбу». «Цей закон не узгоджується з європейськими стандартами. Ми наполягали на тому, що його не слід підписувати. Тепер ми, зокрема, призупинили програму на 70 млн EUR, тому що не можемо здійснювати її, коли навіть основне законодавство суперечить нашим нормам», — заявив чиновник.

Високопоставлений представник Єврокомісії пояснив, що негаразди є набагато масштабніші — припинена реалізація всіх секторальних програм бюджетної підтримки, у межах яких Києву виділялося безоплатне фінансування. За словами посла ЄС, Закон «Про держслужбу» став лише формальною причиною для висунення претензій, головною ж проблемою у Брюсселі вважають неефективний розподіл наданих Україні коштів.

Торік Єврокомісія вже заморожувала співпрацю з українською державою після того, як парламент прийняв, а президент підписав зміни до Закону «Про держзакупівлі», усупереч рекомендаціям ЄС. Улітку 2011-го цей документ було відкореговано, що дозволило відновити фінансування. Однак, як з’ясувалося, перший же транш показав системні вади в освоєнні Києвом європейських ґрантів.

Унаслідок припинення підтримки з боку ЄС Київ не зможе отримати значні суми. «На 2012 рік Україна вже попросила 88 млн EUR. Офіційний запит на ще 79 млн EUR надійде найближчим часом, оскільки Київ виконав секторальні критерії для їх отримання. Але ми не перерахуємо жодного траншу доти, доки не побачимо щирого прагнення виправити ситуацію. Ми можемо чекати тижні, місяці, навіть роки. Хоча, я сподіваюся, усе обмежить­ся кількома місяцями», — наголосив Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

У представництві ЄС в Україні зазначили, що для позитивного вирішення виниклої ситуації Київ мусить зробити не тільки технічні, а й політичні кроки, затвердивши необхідні законопроекти. В офіційному коментарі зазначено, що «програми перебуватимуть у стані перегляду, поки уряд не наведе лад у сферах управління державним фінансуванням, макроекономічної стабільності та в специфічних питаннях, пов’язаних зі Законом «Про державну службу».

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply