Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Іноземні компанії масово втікають з України

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Іноземні компанії масово втікають з України

У І кварталі ц. р. одразу кілька компаній з американськими інвестиціями заявили про вихід з України. Їхнє місце посіли російські й українські структури. На думку експертів, передусім мова йде про придбання VS Energy, підконтрольної російським підприємцям Олександру Бабакову та Михайлові Спектору, двох обленерго — «АЕС Київобленерґо» й «АЕС Рівнеобленерґо». Стороною-продавцем була американська AES Corporation, яка працює у 25 країнах світу. 

Крім того, аналітики зазначають факт виходу зі складу акціонерів донецької кондитерської корпорації «АВК» американського інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund, створеного 1995 року урядом США для інвестування в економіку України. Фонд був присутній як акціонер компанії з 1997-го.
Нагадаємо, що, за підсумками 2012 року, загальний рівень прямих іноземних інвестицій зі США склав 936,7 млн USD, що на 106,4 млн USD менше, ніж торік. Причому частка американських інвестицій у загальній кількості іноземних скоротилася на 0,4 %. Обсяг загальних інвестованих коштів зі США в економіку України, за даними експертів, за всі роки незалежності є в 6,7 разу менший, ніж із Німеччини, і в чотири рази менший, ніж із Росії (не беручи до уваги інвестицій з офшорів).
Водночас, експерти не відкидають і того, що в разі початку реалізації проектів видобутку нетрадиційного газу американськими компаніями обсяг інвестицій може збільшитися. «Проте при цьому загальна зацікавленість в Україні серед американських інвесторів буде знижуватися через несприятливий інвестиційний клімат, нездатність більшості компаній адаптуватися до українських економічних реалій і знайти можливості ефективно лобіювати свої інтереси в умовах загального падіння інтересу до Києва з боку Вашинґтона», — переконані аналітики.
А німецькі інвестори, які працюють на Львівщині,здивовані практикою податкової адміністрації збирати податки авансом. Про це повідомила Мирослава Дякович, почесний консул Німеччини у Львові. Також, за її словами, німецькі інвестори були вражені шквалом «фальшивих лікарняних», якими часто користуються українські працівники.
У відповідь Віктор Шемчук, голова Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА), зазначив у коментарі журналістам, що авансовий збір податків передбачений деякими нормативними актами, у тому числі відомчими, і закріпленими за законодавчому рівні. «Тому це — загальна проблема. Гадаю, що її чудово знають і наші автори законодавчих ініціатив, тобто народні депутати від Львівщини. Ми звертаємося до них для того, щоби вони підняли питання про перегляд цих норм», — сказав губернатор.
Що ж до місцевого рівня, то п. Шемчук запевнив, що на Львівщині немає великих проблем із податковою, зокрема з авансовими платежами. «Як мені відомо, вони не зловживають цим своїм правом, використовують його в межах чинного законодавства. Якщо такі разючі факти десь буде помічено, ми закликаємо всіх підприємців і інвесторів, які з цим зіштовхуються, звертатися безпосередньо до голови Державної податкової адміністрації у Львівській області — там діє так звана погоджувальна рада, а якщо не буде реагування, то в ЛОДА. Ми завжди можемо підправити або, принаймні, порадити, що необхідно робити в таких випадках. А коли це йде всупереч чинному законодавству, ми знаємо, як вдарити по руках тих, хто лізе й заважає працювати бізнесу», — заявив очільник Львівщини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply