Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Формула для Донбасу

Автор:

|

Листопад 13, 2014

|

Рубрика:

Формула для Донбасу

Арсеній Яценюк

Український уряд припиняє фінансувати контрольовані терористами території на Донеччині та Луганщині. Ті ж землі, що перебувають під українською владою, отримуватимуть усе належне, як і раніше. Відповідну заяву зробив на засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Він нагадав, що два реґіони Донбасу загалом — дотаційні. І через те, що в так званих народних республіках орудують ніким не визнані люди, котрі вважають себе владою, Україна більше не перераховуватиме туди коштів із центрального бюджету. Ідеться про понад 31 млрд грн.

Доправити туди гроші неможливо навіть для соціальних виплат — їх ще дорогою крадуть озброєні бойовики. Тож нічого поки що не отримуватимуть і прості громадяни, котрі залишаються там жити. Належні виплати їм нараховуватимуть, але віддадуть, коли на тимчасово окуповані території повернеться українська влада.
Газ і електроенергію на територію самопроголошених республік уряд подаватиме, але за них доведеться заплатити, попередив прем’єр-міністр. «Як тільки ми відновимо контроль над відповідними територіями, то та сума коштів, яка накопичена в уряді для виплат соціальних пільг і субсидій, буде зменшена на вартість електроенергії та газу, яку ми зараз поставляємо», — пояснив п. Яценюк.
Також Україна не розглядає можливості купівлі вугілля в сепаратистів на Донбасі. Вугілля може закуповуватися тільки в державних підприємств. Про це заявив Юрій Продан, міністр енергетики та вугільної промисловості України. «У нас там є державні підприємства, і якщо вони хочуть продавати вугілля, то ми можемо у них купувати його, і для цього нам особливої згоди не потрібно», — заявив міністр.
Він наголосив на тому, що угоди можуть бути укладені лише з тими шахтами Донецької та Луганської областей, вугілля яких можна безперешкодно вивозити зі зони Антитерористичної операції (АТО). «За умови, що буде можливість це вугілля поставити в Україну й бандити, по суті, не блокуватимуть транспортної інфраструктури. Ми не ведемо жодних перемовин із так званими республіками. Домовлятися можна тільки з нашими підприємствами, які ще продовжують працювати», — зазначив п. Продан.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply