Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

ЄС продовжив торгові преференції для України

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

ЄС продовжив торгові преференції для України
Ґабріеліус Ландсберґіс

Ґабріеліус Ландсберґіс

Європейський парламент (ЄП) 23 жовтня підтримав проект регулювання Європейського Союзу (ЄС), що припускає продовження на один рік — до 31 грудня 2015 року — дії автономних торгових заходів щодо України. За проект доповіді литовського депутата Ґабріеліуса Ландсберґіса під час сесії ЄП у Страсбурзі проголосувало 497 депутатів, проти було – 78, утрималося — 56.

На пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі планувалося провести голосування з питання продовження Євросоюзом до кінця 2015-го односторонніх торгових преференцій для України. Їх було введено 23 квітня ц. р. на шість місяців, а на зміну їм мала прийти зона вільної торгівлі в межах ратифікованої раніше Угоди про асоціацію України з ЄС. Однак Москва, Брюссель і Київ домовилися відкласти створення цієї зони вільної торгівлі до початку 2016 року.
Раніше профільний комітет ЄП не зміг за прискореною процедурою схвалити продовження торгових преференцій для України. Як повідомив п. Лансберґіс, доповідач із торгових відносин між ЄС і Україною, парламентарії від Німеччини, Італії, Великої Британії та Франції — Гельмут Шольц, Давид Борреллі, Вільям Дартмут та Марін Ле Пен, відповідно — сформували блокуючу меншість у комітеті, змусивши тим перенести слухання на 20 жовтня.
А 24 жовтня у Брюсселі вже Рада ЄС своїм рішенням продовжила для України автономні торговельні преференції. Рішення було ухвалене письмовою процедурою. «Рада прийняла постанову, якою продовжує до кінця 2015 року односторонні торговельні преференцій, котрі застосовуються з квітня 2014-го, на користь України», — ідеться в документі. Ця постанова надає українським експортерам можливість і надалі мати преференційний доступ на ринки ЄС, не чекаючи на набуття чинності положень про торгівлю в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Запровадження навесні ц. р. односторонніх преференцій у торгівлі з Україною передбачало скасування приблизно 95 % тарифів, які застосовувалися в ЄС при імпорті українських промислових товарів. Торговельні преференції мали закінчитися 1 листопада ц. р., тепер же їх продовжено до 31 грудня 2015 року. Дата початку дії положень про вільну торгівлю встановлена на 1 січня 2016-го.
Торговельні преференції є частиною пакету пропозицій, спрямованого на забезпечення економічної та фінансової підтримки України. Вони містять у собі тимчасове скорочення або ліквідацію митних зборів згідно з графіком поступок, закладених в Угоді про асоціацію.
Крім того, Євросоюз скасував тарифи на більш ніж 80 % фермерської продукції з України. Однак Брюссель, аби не нашкодити інтересам європейських виробників, залишив за собою право обмежувати ввезення злакових, свинини, яловичини, домашньої птиці та бакалії. Крім того, Києву, згідно з прийнятими умовами, не можна збільшувати митні тарифи на імпорт європейської продукції. За оцінками ЄС, ці торговельні преференції мали би допомогти українським експортерам заощадити до кінця 2014-го близько 487 млн? EUR.
На частку ЄС припадає близько третини зовнішньої торгівлі України. 2012 року вартість українського імпорту з Євросоюзу становила 23,8 млрд EUR, тоді як її експорт складає 14,6 млрд EUR.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply