Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 26, 2018

ЄС обдурив Україну зі ЗВТ

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

ЄС обдурив Україну зі ЗВТ
Юрій Косюк

Юрій Косюк

Юрій Косюк, колишній заступник голови Адміністрації Президента України, а тепер — радник Президента, бізнесмен-мільярдер і власник торгової марки «Наша ряба», заявив, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) із Європейським Союзом (ЄС) діє лише в бік України, а європейські ринки залишаються для вітчизняного ринку закритими. «Ніякого відкриття ринків не відбулося. Знаєте, в колесах є такий механізм, називається ніпель. В один бік пропускає, в інший — ні. Ось така приблизно ситуація зараз у нас з європейськими ринками. Європа каже про ЗВТ із Україною, і в той же час підписаний купу винятків і обмежень для експорту українських товарів», — розповів він.
Підприємець упевнений, що Євросоюз обдурив Україну. «Для експорту продовольчих товарів із України встановлені катастрофічно великі обмеження або квотування. Наприклад, Україна виробляє 1,2 млн т курячого м’яса на рік. При цьому Європа дала Україні безмитну квоту — 16 тис. т. Ну, плюс до того ще можна ввезти без мита 20 тис. т цілої замороженої курки, яка нікому не потрібна. На все, що понад за цю квоту — мито більше 1 тис. EUR за 1 т», — пояснив п. Косюк тонкощі угоди з Європою.
Олігарх вважає, що такі мізерні квоти для України пояснюються бажанням Європи захистити свій ринок. «Вони чітко захистили власні інтереси, а Україна — програла. Тому вважаю, що ЗВТ — це обман України. Уявіть: лише один наш агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» виробляє 700 тис. т м’яса на рік, експортує 250 тис. т, а Європа дала для всієї України безмитну квоту на 16 тис. т! Яка вільна торгівля, про що ми говоримо?» – обурений радник Президента.
За інформацією п. Косюка, в найближчі п’ять років питання про зміну цих квот не буде навіть підніматися. Як писав «Міст», угода про поглиблену та всеосяжну ЗВТ між Україною й ЄС набула чинності 1 січня ц. р.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...