Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Експорт кукурудзи наростили

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Експорт кукурудзи наростили

Українські аграрії, станом на початок лютого, експортували 7,95 млн т кукурудзи, що на 1,4 млн т, або на 21,5 %, більше, порівняно з аналогічним періодом 2011/12 маркетинґового року. Що ж до експорту зернових, то фактичні обсяги їх поставок на зовнішні ринки складають 16,25 млн т. Про це повідомив Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики й продовольства України.

«Отриманий 2012 року урожай зернових дав змогу не тільки гарантувати продовольчу безпеку в країні, а й закріпити лідерські позиції на зовнішньому ринку. Так, прогнозовані обсяги експорту зернових культур цього маркетинґового року оцінюються 23,2 млн т. І станом на 3 лютого 2013-го, вітчизняні аграрії вже поставили на зовнішні ринки понад 16,25 млн т зернових», — зазначив п. Присяжнюк.
Міністр поінформував, що вже експортовано 7,95 млн т кукурудзи, 6,04 млн т пшениці та 1,98 млн т ячменю. Також голова аграрного відомства зазначив, що виважена політика стосовно експорту зернових дозволила збільшити надходження до бюджету, поліпшити зовнішньоторговельне сальдо й створити сприятливу кон’юнктуру на зернові на внутрішньому ринку.
Крім того, Микола Присяжнюк відзначив нарощування динаміки експорту кукурудзи, порівняно з минулим маркетинґовим роком. «Станом на 3 лютого 2013 року, українські аграрії експортували кукурудзу на 1,4 млн т, або на 21,5 %, більше, ніж за аналогічний період 2011/12 маркетинґового року», — додав п. Присяжнюк.
Міністр також нагадав, що серед країн – учасниць світового зернового ринку Україна посідає четверте місце з експорту кукурудзи (12,9 % світового експорту), восьме – пшениці (4,5 %), четверте — ячменю (18,5 %). Щодо перспектив України на світовому ринку очікується збільшення обсягів експорту продукції переробки, тобто виробленої в Україні продукції з доданою вартістю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply