Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 23, 2020

Дивний податок на розкіш

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Дивний податок на розкіш
Porsche Cayenne під податок не потрапив

Porsche Cayenne під податок не потрапив

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила зміни до Податкового кодексу, які, зокрема, передбачають сплату податку на дорогі автомобілі. Однак законопроект із гучною назвою «Про податкову реформу» й обсягом понад 400 сторінок приховує в собі безліч «сюрпризів». Наприклад, власникам певних авто тепер доведеться платити транспортний податок.

Але автори законопроекту знову наступили на ті самі «граблі», що й Сергій Тігіпко свого часу в уряді Азарова. Вони вирішили, що ступінь розкоші авто потрібно визначати за обсягом двигуна. Але виявилося, що цей підхід залишає поза межами оподаткування такі автомобілі, як BMW X5, Mercedes-Benz ML, Porsche Macan, Cayenne, Panamera, Range Rover Sport. Але водночас податок належить сплачувати з фермерського пікапа Toyota Hilux або Ssang Yong Rexton. Причому платити чимало й протягом п’яти років.
Крім того, під новий податок потрапляють легкові автомобілі до п’яти років із бензиновими і дизельними двигунами понад 3 тис. куб. cм. Ставка податку є єдиною для всіх — 25 тис. грн. Його потрібно буде заплатити раз на рік, а платіжку надсилатимуть податківці за місцем реєстрації власника авто до 1 липня ц. р. Якщо автівку буде продано, то податок будуть вираховувати пропорційно до кількості місяців володіння машиною.
Однак власники авто вже чотири рази сплатили підвищені податки. Першого разу це були податки зі заробітної плати, які й зараз диференціюються залежно від суми. Удруге, при купівлі такого авто, вони сплачують підвищені відрахування до Пенсійного фонду за ставкою 5 %, тоді як з інших авто — 3 %. Утретє, коли оплатили високі мита, акциз, податок на додану вартість при розмитненні авто, а це — сотні тисяч гривень. А на додачу, коли заправляють свої авто на автозаправних станціях, вони ще й платять збільшений дорожній збір.
Якщо підсумувати всі підвищені податки, сплачені з дорогих авто, то це — у кілька разів перевищує транспортний податок, який будуть стягувати відтепер. Але урядовці, на жаль, не бачать того, що якщо впадуть продажі дорогих авто, то втрати бюджету будуть значно більші, ніж уявний дохід від нового податку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply