Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Депозити в гривні – прибуткові

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Депозити в гривні – прибуткові

Від початку року спостерігається тенденція до збільшення депозитів у гривні. Банкіри пов’язують цю тенденцію зі зниженням девальваційних очікувань і високою прибутковістю таких депозитів. «За останні місяці в нашому банку трапився «перелом» — депозитів у національній валюті в нас тепер більше, тоді як раніше переважали валютні», — розповів Роман Горбачов, заступник голови «Єврогазбанку».

На його думку, така тенденція пов’язана саме з прибутковістю за депозитами в гривні. «Незважаючи на падіння прибутковості за ставками й у гривні, і валюті, прибутковість за першими все одно є достатньо високою. Вона перекриває будь-які інфляційні ризики. Водночас, населення вже не вірить у міфи про обвал гривні», — каже фахівець.
Дмитро Гавриков, начальник управління роздрібних продажів «Ерсте Банку», констатував, що, загалом, за січень ц. р. банківська система продовжила нарощувати гривневі депозити. «Що ж до портфеля депозитів фізичних осіб у «Ерсте Банку», то за грудень минулого року — січень цього він зріс на 11 % від загального депозитного портфеля. Клієнти надавали перевагу строковим депозитам терміном до трьох місяців», — зазначив фінансист.
Підтверджує тенденцію щодо збільшення депозитів у гривні й Костянтин Півень, директор департаменту казначейства та фінансових ринків акціонерного банку «Київська Русь». «Від початку року в нас немає приросту за валютою, тоді як у гривні він спостерігається. В абсолютних цифрах це десь 50 млн грн», — розповів банкір. Він переконаний, що це пов’язано з вищою, ніж за валютними вкладами, прибутковістю гривневих депозитів, а також зі зниженням девальваційних очікувань. Нагадаємо, у січні депозити населення в гривні зросли на 6 млрд грн, а валютні вклади — на 308,3 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...