Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 15, 2020

Дефолту не буде

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Дефолту не буде
Наталія Яресько

Наталія Яресько

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк 27 серпня ц. р. заявив, що Україні вдалося досягти домовленості з Комітетом кредиторів щодо реструктуризації та часткового списання боргів. «Умови, які отримала Україна, не отримувала жодна країна, починаючи з 2000 року. Тобто, середній розмір списання, який можна було досягти без оголошення дефолту, був не вищим за 10 %», — заявив він.
Глава уряду розповів про досягнуту угоду з кредиторами. «Завдяки зусиллям міністра фінансів та уряду України нам вдалося отримати наступні умови: перше — майже 4 млрд USD боргових зобов’язань країни списуються нашими кредиторами, — сказав п. Яценюк. — Очікуваний нашими ворогами дефолт не відбудеться».
За його словами, Україна також не платитиме чотири роки тіло кредиту. Прем’єр також попросив парламент підтримати операцію з кредиторами окремим законом. За словами прем’єра, частина заощаджених коштів буде спрямована на підвищення соціальних стандартів в державі. Крім того, він заявив, що РФ не отримає кращих умов за борговими зобов’язаннями України, ніж інші кредитори.
Наталія Яресько, міністр фінансів України, підтвердила, що кредитори домовилися про списання 20 % боргів України, а виплати решти суму в розмірі 15,5 млрд USD будуть розтягнуті до 2019-го. «Україна планує випуск нових боргових паперів, які будуть прив’язані до зростання економіки України, — сказала вона. — Після 2020 року економіка України буде зростати більше, ніж прогнозує Міжнародний валютний фонд (МВФ), кредитори отримають додаткові платежі від України. МВФ вважає, що середньорічне зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) складе 4 %, й Україна випустить нові цінні папери, прив’язані до показників зростання ВВП. Ці цінні папери будуть використовуватися тільки з 2021-го і стануть механізмом зацікавленості інвесторів у відновленні України».
Міністр зазначила, що при зростанні ВВП на 3-4 % кредитори отримають додатково 1 % до виплат, а при зростанні ВВП на 4 % і більше — й отримають більше. «Така ситуація називається win-win — і для кредиторів, і для нашої країни», — сказала п. Яресько.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply