Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Дефолт Україні не загрожує

Автор:

|

Вересень 26, 2013

|

Рубрика:

Дефолт Україні не загрожує

Російські експерти оприлюднили негативні прогнози щодо стану економіки в України, але такі прогнози – безпідставні. Про це заявив Микола Азаров, прем’єр-міністр України. «Що найдивніше: внутрішні експерти цих ризиків не перебільшують і вважають їх мінімальними. Зате зовнішні, особливо останнім часом російські, так звані експерти активізувалися. І мені поклали кілька таких висловлювань на стіл, що Україні загрожує дефолт, ослаблення національної валюти», — зазначив п. Азаров.

«Я можу трошки засмутити цих російських експертів: нічого не обвалиться», — запевняє прем’єр-міністр. За його словами, влада України втілює в життя зважену фінансову політику, що забезпечить стійкість національної валюти. Українські громадяни не реагують гостро на такі експертні оцінки і не кидаються в обмінні пункти. «Досвід їх навчив, що, крім втрат для себе, нічого не відбувається. І треба навчиться вірити своєму уряду», — зауважив прем’єр-міністр.
На думку Миколи Азарова, такі негативні прогнози є «недобросовісними», хоча жителі України люблять і дивляться російське телебачення, особливо на південному сході країни. Нагадаємо, що Сергій Глазьєв, радник президента Росії, раніше стверджував, що якщо Україна не збалансує своєї фінансової системи, то її очікує дефолт, який може статися за кілька місяців.
Український прем’єр також повідомив, що через високу ціну на російський газ Україна буде змушена практично відмовитися від його закупівлі. «Ми вважаємо, що рано чи пізно російське керівництво піде нам назустріч. Що відбувається? Ми скорочуємо закупівлю російського газу, змушені займатися диверсифікацією, купувати на інших ринках цей газ, зменшувати споживання газу, десь котельні переводити з газу на вугілля. У підсумку, якщо так справа піде, ми фактично відмовимося від російського газу», — сказав п. Азаров.
Тепер виникає питання, чи відмова України від купівлі газу піде на користь «Газпрому», який утратить свій найбільший ринок. «Якщо на ринку продавець визначає ціну та відлякує всіх покупців, він продовжує стояти з такою ціною, і його товару ніхто не купує, або ж він дивиться на покупців і гнучко реагує», — сказав прем’єр.
Україна не приховує того, що виконує колосальну роботу, яка приведе до того, що країна відмовиться від закупівель російського газу. «Це буде великим «мінусом» і для «Газпрому», і для нас. Ми змушені переводити ресурси та витрачати їх хоч і на потрібну справу в перспективі, але зараз для нас першочерговими є інші завдання», — констатував Микола Азаров.
При цьому він додав, що зараз купуються вишки, проводиться буріння на шельфі, укладаються угоди про видобуток сланцевого газу, планується розпочати видобування газу на виснажених родовищах із використанням нових технологій. Також п. Азаров нагадав, що раніше самотужки Україна видобувала 70 млрд куб. м газу. І через два-три роки українська держава повністю зможе сама забезпечувати себе газом.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply