Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Чи зможе Україна прожити без зовнішніх позик?

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

Чи зможе Україна прожити без зовнішніх позик?

Олександр ДанилюкОлександр Данилюк, новий міністр фінансів України, заявив, що держава може близько року прожити без кредитів Міжнародного валютного фонду (МВФ), зазначивши, що без реформ криза настане вже через кілька місяців. Він також повідомив, що Україна має намір повернутися на публічні зовнішні ринки запозичення 2018 року завдяки програмі МВФ і проведенню реформ. «У 2018-2020 рр. Україні необхідно виплатити 18 млрд USD», — пояснив потребу такого повернення міністр. Водночас, наголосив він, інвесторам необхідно показати наявність перспективи розвитку країни та переконати їх у можливості довірити Україні гроші.
А вже незабаром переконував, що заяви політиків про те, що Україна може прожити без МВФ, є популізмом. «Ті, хто каже, що Україна може прожити без МВФ, насправді мають на увазі, що Україна може прожити без реформ. Тобто без приватизації, без ринкових цін на ресурси та без реформування державних фінансів», — сказав п. Данилюк.
У МВФ свого часу схвалили програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) загальним обсягом 17,5 млрд USD терміном на чотири роки. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд USD Україна отримала 13 березня 2015 року, а другий — на 1,7 млрд USD — 4 серпня.
Тепер відбувається другий перегляд програми співпраці. Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань у рамках другого пере гляду, що містить різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації. Результатом перегляду має стати схвалений меморандум між владою та Радою директорів МВФ.
Своєю чергою, єврокомісар Йоганнес Хан повідомив, що владі України для відновлення співпраці з МВФ необхідно прийняти закон про електронний реґулятор і зняти заборону на експорт деревини, тоді це відкриє шлях для виділення і допомоги Європейського Союзу. Раніше в уряді заявляли, що Україна сподівається завершити перемовини щодо перегляду меморандуму з МВФ та отримати транш на 1,7 млрд USD до кінця червня ц. р.
А тим часом у Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) поінформували, що планують інвестувати в українську економіку близько 1 млрд EUR упродовж цього року. Про це розповів Сума Чакрабарті, президент ЄБРР. Він нагадав, що банк давно співпрацює з Україною: «У нас були вдалі проекти, але країна не робила системних змін. На початку 2013 року ми прийняли рішення, що так більше тривати не може. Але після Майдану вирішили підтримати реформаторів дуже високим рівнем інвестицій. Україна стала нашим найбільшим ринком після Туреччини: 1,2 млрд EUR 2014-го й 1 млрд EUR — 2015 року». «2014-го багато компаній постраждало від рецесії. Ми вирішили надати їм робочий капітал, аби вони просто продовжували працювати і не закрилися», — додав посадовець.
Нагадаємо, що ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 січня ц. р. банк узяв на себе зобов’язання з надання близько 12 млрд EUR у рамках 355 проектів у всій країні. Торік банк профінансував в Україні близько 30 проектів загальною вартістю 1 млрд EUR. Україна розраховує на розширення портфеля проектів, які можуть бути реалізовані та профінансовані ЄБРР. Про це Петро Порошенко сказав під час особистої зустрічі з п. Чакрабарті.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply