Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Бізнесмени обживають нові острови

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Бізнесмени обживають нові острови

Криза в банківській системі Кіпру спровокувала різке переформатування списку основних інвесторів української економіки. На тлі 13-відсоткового зниження чистого припливу в Україну прямих іноземних інвестицій змінилася й їх географічна структура.

Так, за даними Держстату, за І квартал ц. р. в Україну надійшло 1,56 млрд USD прямих іноземних інвестицій (ПІІ). Однак з урахуванням відтоку капіталу та курсової переоцінки приріст накопичених іноземних коштів склав усього 736,6 млн USD.
За словами експертів, основна особливість структури ПІІ початку цього року полягає в невеликому обсязі вкладень із Кіпру. Традиційно саме ця країна була головним інвестором в Україну: загальна сума вкладень становить 17,6 млрд USD (31,8 % від усього обсягу ПІІ). Однак у І кварталі з цієї держави надійшло лише 49,4 млн USD (6,7 % загального припливу).
При цьому кіпрські інвестори вкладали, в основному, в операції з нерухомістю (94,3 млн USD), будівництво (40,7 млн USD) і торгівлю (43,3 млн USD), тоді як у промисловість було інвестовано всього 7,1 млн USD. Серед галузей, із яких ішли кіпрські інвестиції, був фінансовий сектор — тут вилучено відразу 202 млн USD.
На цьому тлі різко зросли вкладення з інших країн. Ключовим інвестором стали Британські Віргінські острови — звідти в українську економіку надійшло 266 млн USD. Крім того, значним виявився обсяг інвестицій зі Швеції (+99,1 млн USD), Великої Британії (+95,7 млн USD) і Нідерландів (+63,9 млн USD).
«Проблеми з переказом коштів із кіпрських банків змушують інвесторів шукати нових шляхів для вкладень. Логічно, що найбільш затребуваними були Британські Віргінські острови та Нідерланди — ці країни найзручніші для інвестування. Можливо, інвестиції з Великої Британії значною мірою, — вкладення з британських спеціальних територій», — зазначають юристи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply