Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 27, 2020

Безробітних із вищою освітою в Україні побільшає

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

Безробітних із вищою освітою в Україні побільшає

Безробітний

Українцям варто готуватися до чергових складних часів. Швидше за все, з роботою, особливо високооплачуваною, найближчим часом у багатьох будуть проблеми. Про погіршення ситуації на ринку праці попереджає навіть завжди надто оптимістична Державна служба зайнятості.
Згідно з її останнім звітом, за підсумками першого кварталу ц. р. чисельність зайнятого населення в Україні становила 16,1 млн осіб, що на 200 тис. менше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Рівень зайнятості впав, відповідно, з 56 % до 55,6 %, а безробіття зросло з торішніх 9,6 % до 9,9 %.
Але насправді невлаштованих працівників в Україні — набагато більше. Адже, за даними Держслужби зайнятості, майже 122 тис. українців перебувають у неоплачуваних відпустках, а 430,6 тис. переведені на неповний робочий день, із відповідним скороченням зарплат.
Найвищий відсоток формально працюють, але по суті заробляють копійки в промислових реґіонах країни. У Запорізькій області і в неокупованій частині Донбасу в такому режимі працює від 11,2 % до 14,3 % усіх штатних працівників, тоді як у середньому по країні — 5,5 %.
Як стверджують у службі зайнятості, 223 тис. українців уже попередили про звільнення (це на 8,2 % більше, ніж торік). Найбільше отримали чорну мітку від роботодавців у Києві (40,8 тис. осіб), Харківській (17,7 тис.), Дніпропетровській (16,1 тис.) і Житомирській обл. (14,8 тис.).
Причому 60 % претендентів на виліт із роботи — фахівці, котрі працюють у державному секторі: вчителі, лікарі, працівники державних підприємств, чиновники. Втім, бажання позбутися від «зайвих» працівників зараз є практично в усіх роботодавців.
Українці, котрі втратили роботу в промисловості, частково «перетікають» в інші сегменти, зокрема, в сферу обслуговування. Але, звісно, влаштуватися вдається далеко не всім. І, судячи з усього, негативні тенденції в промисловості будуть тільки зміцнюватися. «З одного боку, в Україні є маса державних підприємств, які управляються неефективно, і зараз багато вакансій там просто закриваються. З іншого, на провідних підприємствах проводиться модернізація, автоматизуються всі процеси, в результаті знижується потреба в робочих руках. Не дарма ж кажуть, що один програміст щодня вбиває 20 робочих місць», — пояснила Тетяна Пашкіна, аналітик сайту Rabota.ua. Про масштабне скорочення персоналу задумалися навіть нещодавні драйвери економіки — аграрії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply