Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Банки блокують українські платежі

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Банки блокують українські платежі

Іноземні банки почали блокувати міжнародні платежі українських фінансових установ, змушуючи їх ідентифікувати відправників грошей. Зокрема, американці вимагають від українських банків додатково перевіряти своїх клієнтів на наявність проти них міжнародних економічних санкцій. 

Індивідуальні санкції США ще не застосовувалися проти українських чиновників, але підготовка до їх уведення, схоже, триває повним ходом. Майже немає сумнівів, що щодо деяких чиновників вищого рівня, причетних до кривавих розгонів мирних демонстрантів на Євромайдані, буде застосовано економічні санкції з боку США. Є інформація, що першим, але далеко не останнім у переліку міжнародних ізгоїв виявиться міністр внутрішніх справ Юрій Захарченко. Також цілком імовірно, що туди ж запишуть і Віктора Януковича з усією його «родиною».
Чиновники та політики, котрі порушують демократичні права й свободи громадян, і не тільки у зв’язку з подіями на Євромайдані, ризикують потрапити до «чорного» списку Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США. Особи, що в ньому опиняться, а також члени їхніх сімей і пов’язані з ними компанії не зможуть здійснювати міжнародні платежі в доларах США.
Мелані Вервір, колишній заступник на посаді держсекретаря Гіларі Клінтон, підтвердила, що такі санкції активно розглядаються урядом США як один з інструментів впливу. «Уряд працює, щоби визначити інструменти, які вони можуть використовувати для впливу (на українську владу). Це можуть бути санкції чи інші види політичних ініціатив, котрі буде пущено в хід», — сказала вона. Крім того, 15 січня в сенаті США мали відбутися позачергові, другі за два останніх місяці, слухання про Україну під назвою «Наслідки кризи в Україні.» Доповідачами заявлено заступника держсекретаря Вікторію Нуланд, заступника помічника держсекретаря Томаса Меліа, а також колишнього радника президента США з питань національної безпеки Збіґнєва Бжезинського. Вестиме слухання особисто голова комітету з міжнародних справ сенату Боб Менендез, котрий нещодавно зустрічався з українською діаспорою в Нью-Джерзі. Детально про це — у наступному числі тижневика «Міст».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply