Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Американці продають свої активи в Україні

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Американці продають свої активи в Україні

Компанія AES домовилася про продаж своїх активів — «Київобленерґо» та «Рівнеобленерґо» — VS Energy, другому за величиною енергетичному холдингу в країні. «AES продає 89,12 % акцій «АЕС Київобленерґо», яке обслуговує 881 тис. споживачів Київської області, і 84,56 % акцій «АЕС Рівнеобленерґо», що обслуговує 412 тис. споживачів Рівненської області», — ідеться в повідомленні.

Том О’Флін, виконавчий віце-президент AES, пояснив, що компанія не бачить перспектив розвитку на українському ринку. «Ми зосередимося на розвширенні своїх стратегічних активів», — сказав він. За словами посадовця, зараз корпорація володіє розподільчими та генеруючими компаніями в 27 країнах.
В ІК Dragon Capital, яка виступає консультантом угоди, зазначили, що, порівняно з AES, у VS Energy дуже динамічно розвивається бізнес в Україні. «Це — найбільша група в енергетиці після ДТЕК. Тож для VS Energy ця покупка є цілком логічна», — вважає Денис Саква, старший аналітик компанії.
Михайло Спектор, президент VS Energy International Ukraine, розповів, що електроенергетика — це головний напрямок бізнесу для групи, тому компанія зацікавлена в його розширенні. «Ми володіємо високою компетенцією в галузі передачі й постачання електроенергії, що підтверджується показниками ефективності наших компаній», — наголосив він.
В Україні VS Energy вже керує шістьма енергопостачальними підприємствами: «Житомиробленерґо», «Кіровоградобленерґо», «Одесаобленерґо», «Севастопольенерґо», «Херсонобленерґо» та «Чернівціобленерґо».
Вважають, що VS Energy є підконтрольною Олександру Бабакову, депутату Державної думи Росії, а також підприємцям Євгенію Гінеру та Михайлу Спектору. Сума угоди не розголошується, але, за даними поінформованих джерел, вона склала близько 150 млн USD.
В AES вирішили продати активи, оскільки тарифи на електроенергію для населення зараз не покривають навіть собівартості її виробництва та поставки. «Обленерґо без генерації — це не дуже цікавий бізнес», — пояснило джерело з VS Energy. За його словами, в AES чекали, коли ринок зміниться. Компанія розглядала можливість купівлі генерацій, наприклад «Центренерґо» та «Донбасенерґо». Але реформи на ринку в Україні відбуваються надто повільно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply