Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Альтернативне джерело

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Альтернативне джерело

Statoil

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» підписала контракт на поставку газу з Норвегії. Постачальником стала норвезька державна нафтова компанія Statoil. «Контракт на поставку газу підписано під час візиту керівництва «Нафтогазу» в Норвегію», — повідомив представник НАК. Поставки газу здійснюються територією Словаччини з 1 жовтня ц. р. В уряді України підтвердили факт підписання контракту.

Тепер Норвегія постачає майже половину газу, який надходить до України реверсом із Європи. Про це поінформували в Міністерстві енергетики. Поставки норвезькою Statoil газу становлять близько 11 млн куб. м на добу. Для порівняння: згідно з даними станом на 4 і 5 жовтня, загальний добовий обсяг реверсних поставок через газотранспортні мережі Словаччини та Польщі складав 24,8 млн. куб. м. Вартість норвезького блакитного палива для «Нафтогазу» наразі на кордоні України становить близько 340 USD за 1 тис. куб. м. У НАК поки що не розголошують умов контракту та формування ціни.

Маршрут постачання газу з Норвегії в Європу

Маршрут постачання газу з Норвегії в Європу

Ціна на газ за норвезьким контрактом, імовірно, збільшуватиметься, з огляду на зростання попиту на так званий вільний газ на європейських торговельних майданчиках у міру зниження температури довкілля. Тим більше що російський «Газпром», який поставляє газ європейським покупцям, в основному, за довготерміновими контрактами, обмежив виконання їхніх заявок, що підвищуються, контрактним мінімумом.
Отже, російський газовий монополіст, не маючи юридичної можливості перекрити постачання реверсного газу до України, намагається фізично обмежити обсяг газу, що вільно торгується в Європі, і тим самим – змусити Україну підписати тимчасовий контракт на шість місяців осінньо-зимового періоду 2014-2015 рр. на постачання російського газу за ціною 385 USD за 1 тис. куб. м. Проте 2 жовтня було відновлено реверсні поставки газу в Україну й через Польщу. Однак об’єм добового постачання поки що залишається в межах 3 млн куб. м газу.
А тим часом на Полтавщині провели випробування розвідувальної свердловини № 27 Комишнянське родовища та знайшли величезні поклади природного газу на глибині 6,2 тис. м. Це родовище — найбільш глибокозалягаюче, яке зараз є в Україні. У повідомленні прес-служби акціонерного товариства «Укргазвидобування» сказано, що підчас випробування отримано промисловий приплив газу обсягом 200 тис. куб. м на добу. У прес-службі зазначили, що до кінця цього року заплановано видобути близько 15 млн. куб. м природного газу. За рік цей показник перевищить 50 млн куб. м.
У розрізі виявленої свердловини також знайшли 12 перспективних газонасичених пластів. В «Укргазвидобуванні» прогнозують, що загалом обсяг видобутку природного газу в Комишнянському родовищі до кінця цього року перевищить 520 млн. куб. м. Зазначимо, що торік це число становило 330 млн. куб. м.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply