Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Адекватної монетарної політики бракує

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Адекватної монетарної політики бракує

Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендує Національному банку України (НБУ) розпочати інфляційне таргетування, заявив Жером Ваше, голова представництва МВФ в Україні. «Ми не бачимо монетарної політики, яка працювала б адекватно. Щодо ставок — не працює, у розподілі ліквідності — також не працює. У банків є ліквідність, але це не завжди позначається на ринку», — зазначив він.

Крім того, МВФ рекомендував НБУ використовувати незалежний аудит банків для перевірки якості активів, адекватності застав і сформованих резервів. За словами п. Ваше, МВФ неодноразово рекомендував уряду країни прибрати норматив 109, що призводить до викривлень у банківській системі, і здійснити інші реформи. Зокрема, у фонді вважають за необхідне усунути податкові перешкоди щодо реструктуризації кредитної заборгованості та продажу непрацюючих кредитів.
Представник МВФ також зауажив, що гнучкий обмінний курс задовольняв би економічні параметри України. «Ми вважаємо, що гнучкіший обмінний курс підштовхне експортну ефективність, економічне зростання, особливо на тлі волатильних експортних цін і попиту», — підкреслив він.
Жером Ваше також нагадав про основні рекомендації, надані МВФ Україні: країна потребує зміцнення банківського сектору, амбітної консолідації бюджетної сфери, підвищення внутрішніх тарифів на енергію та поліпшення бізнес-клімату за рахунок всеосяжної структурної реформи.
«Перш ніж стимулювати, необхідно зміцнити банківську систему й економіку. Щоби це зробити, потрібна надійна, гарна макроекономічна політика», — сказав посадовець. Голова представництва МВФ також повідомив, що висновки про економічну ситуацію в країні, зроблені згідно з останніми підсумками роботи місії фонду, рада директорів МВФ обговорить у грудні ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...