Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

А у нас в квартирі — газ…

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

А у нас в квартирі — газ…

Олексій Міллер

Протягом трьох днів вартість російського газу, принаймні у заявах російських очільників, зросла майже вдвічі. Якщо у І кварталі 2014 року Україна за 1 тис. куб. м платила 268,5 USD, то тепер ціна стрибнула до 485 USD. Про це заявив Олексій Міллер, голова «Газпрому», на зустрічі з Дмитром Медведєвим, прем’єр-міністром Російської Федерації (РФ). 3 квітня у РФ набув чинності закон, раніше схвалеий російським парламентом і підписаний президентом Путіним, про денонсацію так званих Харківських угод, які передбачали знижку на постачання російського газу для України на суму 100 USD за 1 тис. куб. м.

Натомість, Міністерство енергетики та вугільної промисловості з посиланням на міністра Юрія Продана повідомило, що Польща й Угорщина отримали підтвердження можливості реверсу газу в Україну. «На сьогодні в нас є підтвердження від операторів газотранспортних систем Польщі й Угорщини про те, що ми можемо здійснювати реверс із добовим постачанням близько 20 млн куб. м газу», — поінформував п. Продан. Однак питання реверсних поставок газу з території Словаччини як найбільшого альтернативного до російського шляху імпорту, фактично не вирішується.
Тому Україна планує підняти тарифи на газ для населення в середньому на 73 %, повідомив Олександр Шлапак, міністр фінансів України. За словами п. Шлапака, підняття тарифів відбуватиметься поетапно протягом чотирьох років (останнє — 2017-го). «Із тарифами на тепло ситуація є складнішою, у середньому вони зростуть на 40 %», — додав він. Міністр наголосив, що 4,5 млн громадян, котрі отримують субсидії, не відчують підняття цін. Нагадаємо, раніше йшлося про підвищення тарифів на газ для населення на 50 %. Тарифи на газ для населення в Україні не змінювалися з липня 2010 року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply