Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

19 галузей — під впливом Росії

Автор:

|

Січень 09, 2014

|

Рубрика:

19 галузей — під впливом Росії

Низка галузей української економіки вже перебуває під прямим впливом Росії. Про це заявив Вадим Гриб, український бізнесмен і екс-заступник голови Служби безпеки України (СБУ). «Ми десь три роки тому в СБУ аналізували присутність Росії в українській економіці. Тоді виявили 19 галузей і підгалузей, які вже опинилися під впливом Російської Федерації. Зараз ситуація якось змінилася, але, напевно, у гірший бік», — зазначив він.

Також п. Гриб перелічив найбільші галузі, на які має вплив РФ: це – хімія, металургія, суднобудування, харчова промисловість, банки, які вже мають значну частку активів в Україні, мобільний зв’язок, облгази, обленерго, мережа заправок і нафтопереробка. «Це – далеко не повний список. А якщо говорити конкретно, то це – група «Альфа», групи Фірташа, Григоришина, Новинського. Ми писали план для мінімізації цієї загрози, але, на жаль, наші плани залишилися тільки на папері», — сказав він.
За словами підприємця, Володимиру Путіну, щоби перемогти в геополітичній грі за Україну, потрібна була точка опори. Без неї «корпоративної війни» не буває. Під це вибудовується вся система. До останнього часу в президента РФ не було такої точки опори, а зараз вона, можливо, з’явилася. «Кредит дали на два роки. Що таке два роки? Це тільки щоби (Януковичу, — Ред.) пережити президентський термін. Якщо він переживе, тоді будуть далі про щось домовлятися», — вважає екс-заступник керівника СБУ.
«Набагато простіше заходити через економіку, — пояснює він. — В українській банківській системі присутні всі провідні банки Росії — це теж частина плану. Свого часу корпорація De Beers, коли виходила на африканський ринок, купила один із найбільших банків, у якому кредитувалися всі алмазні підприємства, і через кредити та банкрутства захопила ці підприємства. Така ж загроза існує і в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply