Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Зруйновано пам’ятний знак героям УПА

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Зруйновано пам’ятний знак героям УПА

У с. Яснищі Бродівського району Львівської області вандали зруйнували пам’ятний знак героям УПА, недавно встановлений за програмою Львівської обласної ради. 13 листопада 2012 року до офісу Бродівської районної організації Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» зателефонував житель с. Яснища та повідомив про вчинення невідомими особами наруги над пам’ятником. Члени організації виїхали на місце події й переконалися, що хрест повалений із постаменту, а покладені до нього квіти та вінки – розкидані довкола.

Цей пам’ятник було встановлено 4 листопада ц. р. у межах реалізації програми Львівської обласної ради зі встановлення пам’ятних знаків на місцях загибелі воїнів УПА й інших борців за незалежність України. Відкриття й освячення знака відбулося за офіційною участю представників органів державної влади та місцевого самоврядування, духовенства, громадськості. Пам’ятник установлено на місці криївки, у якій восени 1950-го в бою з енкаведистами загинуло четверо воїнів УПА — Михайло Ключинський «Дунайчик» (с. Вербівчик), Василь Кутняк «Кучерявий» (с. Стиборівка), Іван Саган «Страшний» (с. Стиборівка), кущовий провідник ОУН «Мор» (імовірно, із Тернопільщини).
Ірина Сех, голова Львівської обласної організації ВО «Свобода», звернулася до Олега Василенка, прокурора Львівської області, і до Юрія Кіцула, начальника управління СБУ у Львівській області, зі заявою про злочин. Як зазначила п. Сех, обставини вказують на наявність у діях невідомих осіб ознак злочинів, передбачених статтями 296, 297, 338 Кримінального кодексу України (хуліганство, наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого, наруга над державними символами). Депутат просить правоохоронні органи вжити належних заходів щодо встановлення та притягнення до карної відповідальності осіб, причетних до сплюндрування та понівечення офіційного пам’ятного знаку на місці загибелі воїнів УПА в с. Яснищі Бродівського району.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply