Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Злочинці налагодили «бізнес» із торгівлі українським громадянством

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Злочинці налагодили «бізнес» із торгівлі українським громадянством

Паспорт України

Полтава, Одеса, Київ, Львів — російські бойовики все глибше просочуються в Україну, а на їхнє прикриття тепер працює цілий бізнес. Паспорт українця — ідеальне прикриття для злочинця чи російського диверсанта. Експерти хапаються за голову: ще ніколи в Україні так масово не торгували громадянством. Для людей, котрі більше не хочуть жити в нашій країні, це — легкий спосіб заробити кілька сотень доларів.
Купити українські документи стало легко. У відкритому доступі є сайт, на якому — купа оголошень, документи продають і купують. Середня сума угоди — 2 тис. USD. Крім паспортів «бізнесмени» пропонують придбати ідентифікаційний код, свідоцтво про народження, диплом про вищу освіту та навіть шкільний атестат із додатком. Повний пакет українця.
Журналісти зателефонували першому ж продавцю, котрий залишив свій номер на сайті. На зустріч із «покупцем» чоловік іти не захотів, погодився передати документ тільки поштою. Та через тиждень листування телевізійники таки зуміли домовитися з ділком про зустріч. Хлопець помітно нервував, навіть не назвався, а одразу взявся до справи і передав справжній паспорт із мокрими печатками 24-річного киянина з пропискою на Оболоні. Хлопець також зізнався, що їде жити за кордон і тому позбувається всього українського, а те, що на його ім’я мисливці за чужими паспортами в кращому випадку візьмуть кредит, а в гіршому — почнуть убивати його знайомих, хлопця не турбує. Він не думає, що під прицілом у терористів можуть опинитися його рідні, близькі та знайомі. «Підприємець» зібрався в Російську Федерацію (РФ), де в нього ні роботи, ні друзів немає, є лише віра в те, що там буде краще, ніж на Батьківщині.
Коли українці їдуть шукати кращої долі до країни-ворога, саме росіяни стають першими клієнтами на такий товар і таких, як він, — десятки. За час проведення розслідування журналістам вдалося вберегти від продажу своїх документів дівчину, котра також торгувала повним комплектом документів перед виїздом у РФ. Торговці паспортами вперто не хочуть думати про одну просту річ: чужі паспорти купують, аби прикривати ними власні злочини. Й якщо паспорт українця використають для організації великого злочину, наприклад, терористичного акту, Служба безпеки України (СБУ) миттєвого оголосить продавця в міжнародний розшук, щонайменше — як співучасника. Його чекає затримання, екстрадиція та довгі роки допитів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply