Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Замах на мера Харкова

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Замах на мера Харкова

Геннадій КернесНа харківського міського голову Геннадія Кернеса 28 квітня, близько 12.00, було вчинено замах. «Мер Харкова отримав вогнепальне поранення в спину. Він перебуває в лікарні невідкладної допомоги, на операційному столі. Лікарі борються за його життя», — повідомила прес-служба Харківської міськради. Куля потрапила п. Кернесові під лопатку, наскрізь було пробито легеню та печінку.

Той, хто стріляв у міського голову Харкова, цілився в ділянку серця, стверджує його приятель Михайло Добкін, екс-голова Харківської обласної державної адміністрації й кандидат у Президенти України. «Тільки завдяки щасливому випадку ми не маємо смертельного результату, — наголосив він. – Якщо хочете знати мою думку, стріляли сьогодні не в Кернеса, стріляли сьогодні по Харкову».
П. Добкін також повідомив, що на місці події було знайдено гільза. «Міліція знайшла гільзу 7,62 — це бойова зброя, швидше за все, снайперська гвинтівка Драгунова з оптичним прицілом», — наголосив політик.

На Білгородському шосе, у районі, де стався замах на Геннадія Кернеса, було виявлено й саморобний вибуховий пристрій. «Зараз його знешкоджено. Поки що ми не можемо говорити, пов’язаний він із замахом чи ні», — зазначили в міліції.
У ніч на 29 квітня мера Харкова перевезли на лікування в ізраїльську клініку. Про це поінформував Юрій Сидоренко, директор департаменту в справах інформації та зв’язків із громадськістю Харківської міської ради, із посиланням на заяву заступника міського голови Світлану Горбунову-Рубан. «Пізно ввечері прилетіли ізраїльські лікарі. Оглянули. Вирішили, що він — транспортабельний. О пів на третю ночі вже везли в аеропорт. Генеральна прокуратура дала згоду на лікування за кордоном», — уточнив п. Сидоренко.
Замах на Геннадія Кернеса могли вчинити сепаратисти через помсту за протидію радикалам. Про це заявив Сергій Яровий, заступник міністра внутрішніх справ України, коментуючи перебіг розслідування справи. За його словами, правоохоронці розглядають кілька версій замаху на п. Кернеса. Основна з них — це реакція радикалів на спроби навести лад у реґіоні. Так, іще 27 квітня міліціонери Харкова затримали 13 радикально налаштованих громадян, у яких було вилучено небезпечні предмети: ящик із «коктейлями Молотова», маски, дерев’яні палиці, вибухові пакети й цвяхи. Метою дій затриманих, вважає заступник міністра внутрішніх справ, є дестабілізація обстановки в цьому реґіоні.
«Ми бачимо, що все це проводиться за заздалегідь спланованим сценарієм. Знаємо, які події відбуваються в Донецькій області — Артемівську, Макіївці, Слов’янську. Упевнений, що ці сили продовжують свої дії, свої акції, аби дестабілізувати обстановку в Харкові», — підкреслив п. Яровий, зазначивши також, що наразі правоохоронці знайшли речові докази, у тому числі — гільзу від зброї, на місці події працюють експерти. Уже найближчим часом будуть результати експертиз, тож правоохоронці матимуть змогу побачити, як складалася ситуація навколо цього злочину. «Зараз становище в Харкові – складне, але міліція вживає всіх заходів, аби обстановка в Харкові була стабільною», — додав заступник міністра внутрішніх справ.

Замах на харківського міського голову — це намагання ще більше дестабілізувати ситуацію на сході України й таким чином зірвати президентські вибори в Україні, — переконаний Валерій Чалий, заступник генерального директора з міжнародних питань Центру Разумкова. – Це — намагання погіршити ситуацію, зірвати виборчий процес. Це — дуже небезпечно, це — сигнал, який іде в різні боки. Яким би не було моє особисте ставлення до п. Кернеса, але я бажаю йому здоров’я та якнайскорішого одужання й прагну, щоб становище в Харкові врегульовувалось, а не дестабілізувалось… Вважаю, що, на жаль, це — не останній випадок. Такі фактори дестабілізації будуть продовжуватися, і на них треба знайти відповідну реакцію».

Замах на Геннадія Кернеса — це сигнал зміни тактики Кремля. Таку думку висловив Юрій Луценко, лідер «Третьої української республіки» й радник виконувача обов’язки Президента України. «Постріл у Кернеса є першим серед запланованих терактів проти лідерів громадської думки, що не слухаються Москви. «Чорні мітки» вже отримали й інші особи, котрі символізують український економічний націоналізм у реґіоні», —запевняє п. Луценко. Окрім цього, екс-міністр внутрішніх справ припускає, що можливі також замахи на лідерів президентської кампанії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply