Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 17, 2018

За участь у святкуванні — штраф

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

За участь  у святкуванні — штраф

Ворошиловський районний суд міста Донецька на чолі зі суддею Іриною Бухтіяровою оштрафував на 340 грн Марію Олійник, заступника голови Донецької обласної організації «Просвіта». Її адміністративне порушення полягає в тому, що 20-річчя Незалежності України правозахисник відсвяткувала разом із представниками 14 організацій.

24 серпня кілька сотень жителів Донецька, співаючи українських пісень, пройшли тротуаром і спільно помолилися за Україну біля пам’ятника Тарасові Шевченку. «Суддя Бухтіярова — знаряддя репресій донецької влади, для якої, на жаль, великим святом є 1 Травня, — прокоментувала рішення судді пані Олійник. — Річницю Незалежності в Донецьку влада відзначила формальним покладанням квітів за два дні до річниці, а 1 Травня в Донецьку влада завжди відзначає вчасно й так, як це робилося за радянських часів — пишними демонстраціями. Хоча день народження держави — найголовніше свято, яке, незважаючи на існуючі протиріччя, ми повинні відзначати всі разом — й опозиція, і правляча кліка».

Марія Олійник заявила, що оскаржить постанову райсуду й у жодному разі не має наміру платити штраф зі своєї пенсії. Вона також має намір просити прокуратуру притягнути суддю Бухтіярову до відповідальності за утиск її прав за національною та мовною ознаками. Пані Олійник просила оформити справу згідно із чинним законодавством — державною мовою, але отримала відмову.

Під час судового розгляду 20 жовтня Ірина Бухтіярова віддала міліціонерам наказ затримати Марію Олійник, але правоохоронці не ризикнули зробити це без судової постанови й дозволили правозахисниці покинути судове засідання. «Усе це робиться задля приниження національного духу та дискримінації носіїв української мови. А що стосується судді, то вона порушила статтю 161 Кримінального кодексу «Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової та національної приналежності». Суддю Бухтіярову саму треба судити й позбавити права бути суддею», — уважає пані Олійник. Із-поміж чотирьох сотень учасників святкової ходи в Донецьку суд покарав тільки Марію Олійник.

Святкування Незалежності в Донецьку було заборонене адміністративним судом за позовом міськради. Але постанову про заборону було ухвалено у вихідний день — безпосередньо 24 серпня, тож на момент святкової ходи вона не мала законної сили, оскільки була оскаржена.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...