Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Янукович бреше, а суд іде

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Янукович бреше, а суд іде

Янукович

Позбавлений звання президента України Янукович 25 листопада дав прес-конференцію у російському Ростові. Він розповів, як просив Путіна ввести війська в Україну, назвав російських найманців на Донбасі «добровольцями», а своєю найбільшою помилкою визнав те, що не дав наказу армії розігнати Євромайдан, тобто залити його кров’ю. Крім цього, він розповів побрехеньки про «вісім кримських автобусів, які спалили радикали», а своє численне майно, яке вивіз із Межигір’я, Янукович назвав ручною поклажею.

«Інструмент реалізації чужого сценарію»
А 28 листопада громадяни України отримали нагоду ще раз побачити свого колишнього президента, котрий зараз переховується у ворога, а тепер боягузливо погодився лише на відеодопит у рамках справи щодо розстрілу 48-ми активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Відтак, утікач відповідав на запитання Святошинському суду в столиці України з приміщення ростовського суду, а сказане ним телевізійні канали транслювали в прямому ефірі.
Щоправда, на іншому кінці «дроту» на нього вже чекав Юрій Луценко, генеральний прокурор України, щоб зачитати екс-президенту підозру в скоєнні державної зради, пособництві представникам влади Російської Федерації (РФ) в умисних діях, вчинених із метою зміни меж території та державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, та веденні аґресивної війни. «З огляду на те, що Янукович перебуває за межами України, не прибув на виклики, фактично ховається від правоохоронних органів, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру сьогодні, годину тому, було спрямовано на всі відомі адреси проживання й останнього перебування громадянина Януковича, а також після закінчення мого виступу буде вручено адвокату останнього», — пояснив п. Луценко.
Юрій Віталієвич також додав особисто від себе: «А тепер не як генеральний прокурор, я звинувачую Януковича як українець у тому, що він відчинив двері аґресивній війні проти нашої країни. У тому, що він зруйнував суверенітет держави, якій присягав на Конституції. У тому, що в результаті було вбито 2263 військовослужбовців України, 8394 людини поранено, 1,7 млн стали біженцями. Це все на совісті того, хто сміє сьогодні брехати в очі українському народу».
Натомість Янукович скористався нагодою з’явитися на телевізійних екранах українців, аби замість того, щоб відповідати з скоєне ним, навпаки — звинувачував тих, хто усунули його від влади. Втім, про це попереджав Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, котрий заявив напередодні: «Росіяни, котрі дали дозвіл на цей допит, просто хочуть зробити шоу, в якому «свідок» Янукович буде захищати «беркутівців» і обливати брудом Майдан. Суд пішов назустріч захисту підозрюваних у вбивствах і став інструментом реалізації чужого сценарію».

«Бо я цього не знаю»
Янукович повністю підтвердив усе це. Вже перше, що він зробив, — звернувся до суду зі заявою, що готовий передати три томи, за його словами, «доказів, зібраних про злочини на Майдані». Однак коли дійшло до конкретики, то сам собі перечив, бо відповідав, що не знає й не пам’ятає, про що його питали. Приміром, коли один із адвокатів екс-«беркутівців» поставив президенту-втікачу запитання про те, що йому відомо про зброю на Майдані, той відповів: «Що стосується зброї правоохоронців, то згідно зі законом за це відповідають ті, хто приймав ті рішення. На якому рівні ці рішення приймалися, цього коментувати не можу». Й одразу ж додав: «Бо я цього не знаю».
Перебіжчик у стан ворога також запевнив, що він «не в курсі» й з приводу того, хто ж стріляв по мітинґувальниках. Однак фізіогноміст Леонід Золін заявив, що вина Януковича «читалася». «Коли запитували про його причетність, чи віддавав він накази, то нижня частина його обличчя, рот і підборіддя зміщувалися ліворуч. Це свідчить про те, що він відчуває провину», — конкретизував експерт.
Тому цей допит не призвів до жодних юридичних результатів. Олексій Донський, представник державного обвинувачення на судовому процесі в Святошинському районному суді, назвав покази Януковича під час допиту нікчемними. «Він на конкретні запитання не відповідав… Або давав, вочевидь, неправдиву відповідь, а коли ми конкретизували ці запитання, він відмовлявся на них відповісти або не давав ніякої відповіді, або його захисники ці питання намагалися блокувати. У нас було багато до нього запитань. Тобто все те ключове, що ми хотіли йому поставити або залишилося без відповіді або виявилося брехнею», — обурювався він.
Своєю чергою, Янукович отримав карт-бланш на оприлюднення свого бачення того, що сталося на Майдані. Леонід Кучма, колишній президент України, під час його базікання зауважив журналістам: «Янукович, котрий дає свідчення зі зали райсуду Ростова, зараз виступає як суддя». «Якщо в суду було бажання проводити допит, то варто було просто вислати робочу групу для допиту і зробити це там. Не знаю, хто стояв за лаштунками цієї вистави. Таке враження, що у цьому разі суддею виступає Янукович, а не українська сторона», — зазначив, екс-глава держави.

Ігор Голод

Коментарі експертів
Євген Магда, політолог:
— Добре сплановане повернення Януковича в інформаційний простір свідчить про невгамовне бажання РФ нав’язати Україні свою політичну волю. Поява президента-втікача в ростовському суді як свідка у справі «беркутівців», а після невдалої спроби дати свідчення у скайп-режимі, на власній прес-конференції, свідчить, що в Москві готувалися до річниці Революції гідності анітрохи не менше, ніж у Києві. Екс-президент бадьоро повторює завчені тези з російського пропагандистського арсеналу та намагається позиціонуватися як потенційний учасник українського політичного процесу. Виходить, якщо чесно, не дуже переконливо, але заряд бадьорості прихильникам реваншу Янукович видав.

Георгій Тука, заступник міністра у справах окупованих територій:
— Ні про які юридичні наслідки цього допиту або свідчення, я переконаний, мова не йде. Це все лише складові політичного процесу. Головна мета процесу, не знаю — яка. Можливо, витягнути цього «нафталіна» і зробити з нього образ миротворця, котрого потім використає РФ як компромісну фігуру для повернення миру на Донбас. Може, не повернення до влади Януковича, але залучення його до перемовного процесу, наприклад… Ніколи не кажи ніколи.

Микола Сірий, старший науковий співробітник Інституту держави і права:
— Перш за все, неприпустимо і на сьогодні, і на майбутнє проводити допити осіб в українському суді по «скайпу» з іншої держави. Як форма допиту, це — неприпустимо. Категорично стверджую, що з цієї точки зору проведення допиту є незаконним. Це не відповідає вимогам Конвенції про надання допомоги в карних справах. Безперечно, мета будь-якого допиту, проведеного в суді, полягає в тому, щоб мати можливість переконатися, що певна особа свідчить правдиво, переконатися в цьому безпосередньо під час допиту та з’ясувати обставини тих чи інших кримінальних подій. На мою думку, той допит, що відбувся, значною мірою є діалогом про політичні події й обставин, а не допитом в розумінні кримінально-процесуального законодавства. На мій погляд, тут має місце непрофесіоналізм із боку Міністерства юстиції, яке не мало підстав спрямовувати запит у такому вигляді російській стороні. Перш за все, був запит про підозру Януковичу в скоєнні карних злочинів, і в цьому запиті РФ Україні відмовила. А що вона відмовила в цьому запиті, то абсолютно нелогічно було порушувати питання і про допит його як свідка на території Росії. Також мала місце непідготовленість органів прокуратури до таких дій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...