Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Війна за «сонячний камінь»

Автор:

|

Серпень 13, 2015

|

Рубрика:

Війна за «сонячний камінь»
Пакують конфіскований бурштин

Пакують конфіскований бурштин

Служба безпеки України (СБУ) почала «нищівну боротьбу з незаконним видобутком та реалізацією бурштину». Про це й повідомила Олена Гітлянська, речник прес-центру СБУ. «Сьогодні під ногами горить земля у тих ділків, котрі розгорнули «бурштинову лихоманку». Більшість із них втратили не лише прибутки, але й сон. Щодня виявляємо факти цього злочину, затримуємо організаторів і виконавців, вилучаємо вкрадене у держави каміння», — написала вона у Facebook.
На минулому тижні спеціальна група правоохоронців затримала в Рівненській області 2,6 т незаконно видобутого бурштину, упакованого для відправки за кордон. Про це повідомив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України. «Рекордна за обсягом партія затриманого бурштину коштує за попередньою оцінкою близько 3 млн. USD. Вагу, склад каменів за фракціями, і точну вартість визначать експерти на місці в Києві», — написав міністр у Facebook.
Він повідомив, що це — спільна ??операція Міністерства внутрішніх справ (МВС) і Державної фіскальної служби (ДФС) України з викриття та припинення дій найбільшої злочинної групи, що діє в Рівненській області та «паразитує на незаконному видобутку бурштину». «Буде продовження, з’являться прізвища… Ми свою роботу будемо робити. Але потрібно… приймати закон, що регулює державний контроль, видобуток і збут бурштину», — зазначив п. Аваков.
Однак несподівано державна компанія «Укрбурштин» заявила, що вилучені в Рівненській області 2,6 т бурштину належать їй, і компанія готова через суд домагатися повернення своєї власності. Про це заявила Олена Левкович, арбітражний керуючий компанії. Вона пояснила, що компанія перебуває в процедурі санації та не має можливості самостійно проводити геологорозвідувальні роботи на ділянці площею понад 1 тис. га, на який вона має всі необхідні дозвільні документи. Для цих робіт «Укрбурштин» начебто залучив три приватні компанії, з якими уклав відповідні угоди.
Посадовець пояснила, що вилучений бурштин був підготовлений для проведення експертизи, яка мала встановити, що це — справді бурштин і визначити стартову ціну для його продажу. За словами п. Левкович, продаж бурштину було схвалено комітетом кредиторів компанії, а виручені гроші мали піти на погашення боргів «Укрбурштину». Арбітражний керуючий зазначила, що правоохоронним органам було своєчасно надано всі необхідні документи, що підтверджують законність видобутку цієї партії бурштину.
Але суд таки заарештував вилучену в Рівненській області партію бурштину. Про це повідомив Антон Геращенко, народний депутат України. «Рівненський суд заарештував автомобіль і 2,6 т бурштину до кінця слідства», — написав він у Facebook. Крім того, п. Геращенко заявив, що за даними одного зі заступників міністра економіки, компанія «Укрбурштин», якій нібито належить конфіскований бурштин, була «захоплена групою осіб за допомогою судових рішень і навмисно введена в стадію банкрутства для використання як «парасольки» для прикриття незаконних схем».
Після цього співробітники податкової міліції виявили на Рівненщині ще тонну бурштину й обладнання для його обробки на загальну суму близько 62 млн грн. «Сьогодні питання «сонячного каменю» лежить не лише в сфері добування, але й сягає корінням в тіньову ювелірну промисловість. Простежуючи ланцюжок за ланцюжком, ми наближаємося до власників «бурштинового» бізнесу», — заявив Сергій Білан, перший заступник голови ДФС.
Під час обшуків шести підприємств було виявлено 959 кг необробленого бурштину вартістю 8,4 млн грн, 27 станків для обробки каменю вартістю 9,6 млн грн і 100 кг обробленого бурштину вартістю близько 44 млн грн. Також під час спроби покинути Рівне був затриманий автомобіль Lexus, за кермом якого перебував засновник однієї з фірм-фігурантів карного провадження. Під час огляду його автомобіля були виявлені бухгалтерські документи цих підприємств. Загалом, за результатами проведених обшуків вилучено товарно-матеріальних цінностей приблизно на 62 млн грн.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply