Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

В АРК друкують постери «Убей в себе украинца! Хватит мычать на мове!»

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

В АРК друкують постери «Убей в себе украинца! Хватит мычать на мове!»

В Автономній Республіці Крим (АРК) частенько виникає напружена ситуація в інформаційному полі через думки окремих людей, які можуть ображати почуття жителів півострова. Так, старійшині козачої громади «Соболь» Віталію Храмову відмовили в установленні чотирьох бігбордів із висловлюванням його ж авторства: «Вітаємо печенігів Тавриди з днем п’ятого чудесного порятунку. Добра і щастя! Нагадуємо — Дня шостого чудесного порятунку не буде!»

За словами Володимира Тюніна, голови Координаційної ради російських організацій АРК і Севастополя, це – особиста думка п. Храмова. «Він вважає, що коли переселили татар, які живуть у Криму, то їх урятували. Він хотів висвітлити це на бігбордах. Те, що йому відмовили в розміщенні реклами, – це право господарів рекламної фірми, тут немає ніяких питань. Переконаний, що спокійніше проходитимуть подібні заходи, то краще для життя», — зазначив п Тюнін.
Рефат Чубаров, заступник голови Меджлісу й депутат Верховної ради АРК, каже, що кожного року, перед 18 травня, чиняться спроби розбурхати ситуацію на півострові. «Усі, хто причетний до цієї провокації, повинні бути обережнішими у висловлюваннях, аби не провокувати конфліктів. Гадаю, що представники рекламної агенції відреагували правильно, що свідчить про розуміння складності ситуації в Криму», — наголосив депутат. За твердженням п. Чубарова, незабаром уряд Криму буде розміщувати інформаційні бігборди про траурну дату.
Подібний скандал стався минулого тижня й у Сімферополі. Одна з рекламних агенцій виклала в себе на сайті фотографію процесу друкування плакатів із закликами: «Убей в себе украинца! Хватит мычать на мове!» Цей знімок моментально облетів інформаційні ресурси України, викликавши бурхливі суперечки. Новину зі сайту рекламної агенції видалили, але її керівництво притягнули до відповідальності.
Зараз за цією справою міліція веде розслідування та проводить експертизи. За словами директора фірми Олександра, реклама була надрукована на замовлення київської фірми, а публікація фото була помилкою його працівників. «Нас теж, найпевніше, притягнуть до відповідальності у вигляді штрафу. Зараз нашу роботу призупинено, але ми її продовжимо не залежно від вердикту», — запевняє він.
Як пояснює юрист Асан Сейтягяєв, закон у сфері реклами контролює Антимонопольний комітет, організації зі захисту прав споживачів і зі захисту суспільної моралі. «Якби таке повідомлення з’явилося на бігборді, швидше за все, рекламодавця притягнули би до адміністративної відповідальності. Якщо на рекламній площі вказано посилання на рекламодавця, то відповідатиме він сам. Якщо зміст реклами розробляли в агенції, тоді відповідальність лежить на рекламниках. Для того, щоби кваліфікувати таке повідомлення, потрібно зібрати комісію, яка проведе експертизу й зробить висновок щодо того, містить у собі текст образи чи ні. Покарання вже визначає Феміда. Зазвичай адміністративна відповідальність у рекламній галузі закінчується штрафом від 300 до 3 400 грн. Також вас зобов’яжуть зняти бігборд і, можливо, попросити вибачення, залежно від того, як суд кваліфікував інформацію», — уточнив правник.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply