Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Установлено особи «беркутівців», котрі били студентів на Майдані

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Установлено особи «беркутівців», котрі били студентів на Майдані

«Беркут» б'є людей на Майдані

За даними Генеральної прокуратури України (ГПУ), у зачистці Майдану в ніч проти 30 листопада 2013-го брали участь 390 працівників спецпідрозділу «Беркут», а 20-30 із них – безпосередньо застосовували силу проти студентів. Про це розповів Сергій Горбатюк, начальник другого слідчого управління ГПУ. За його словами, слідство встановило, що на площі та прилеглих до неї вулицях було зосереджено близько 1,5 тис. представників спецпідрозділу «Беркут» і внутрішніх військ.

«На зачистку Майдану пішло близько 300 київських «беркутівців» і по 30 — зі Сум, Полтави та Черкас», — сказав п. Горбатюк, зазначивши, що особи всіх силовиків, котрі залучалися для «протидії проведенню мітинґів і зібрань», установлено. Однак виходячи з наявних свідчен очевидців упізнати та встановити особи конкретних людей, котрі застосовували силу, слідству наразі не вдалося.
«Усіх їх допитали, але всі заперечують, що застосовували насильство. Ситуація – така, що співробітники міліції не дають свідчень проти тих, хто безпосередньо брав участь у побитті людей. Але ми не опускаємо рук. Плануємо призначити ще й антропометричну експертизу», — заявив представник ГПУ.
Крім того, Сергій Горбатюк уточнив, що екс-керівнику Ради національної безпеки й оборони Андрію Клюєву, екс-голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, а також колишнім керівникам столичної міліції Коряку, Федчуку та Мариненку, котрі віддавали накази силовикам, оголошено підозру у скоєнні злочину. «П’ятеро підозрюваних перебуває в розшуку, і тільки двоє — Попов і Мариненко — є в Києві», — поінформував він.
Як писав «Міст», 30 листопада 2013 року, о четвертій годині ночі, близько 300 працівників «Беркута» почало штурм мітинґувальників, котрі зібралися на майдані Незалежності. В основному, то були студенти. Розгін був жорстоким, силовики били людей ногами та кийками, били лежачих і переслідували розігнаних активістів навіть за межами Майдану. Офіційна причина таких дій — установлення на Майдані новорічного ярмарку та ялинки. Під час силової акції 79 осіб, у т. ч. семеро міліціонерів, зазнало тілесних ушкоджень. Опозиція назвала розгін Євромайдану кривавою акцією. Був створений Штаб національного опору. Тоді Янукович брехливо засудив силовий розгін Євромайдану, а голова Міністерства внутрішніх справ Віталій Захарченко зробив спробу вибачитися за надмірне застосування сили.
Рівно через рік українці зібралися на майдані Незалежності у Києві, щоби згадати ніч жорстокого розгону активістів Євромайдану. Під час акції, що отримала назву «Ніч пам’яті», на майдані Незалежності у Києві була також співачка й активістка Руслана, котра торік стала голосом Євромайдану. «Ми дуже задоволені, що сьогодні Майдан абсолютно повертається до тої атмосфери, яку тоді знищили та розігнали. Тоді саме ці світлі обличчя, цей світлий стан полили кров’ю й запалили всередині вже бажання помсти. Я пам’ятаю своє відчуття, як дивилася на тих, кого залишили тут охороняти, бачила кров і кричала: «Кого і що ви захищаєте? Яка ви влада?» — пригадала співачка.
Руслана додала, що рік потому мріє про те, щоби цей гнів та почуття помсти в українців відійшли, а повернулося «те, із чого ми тут починали, оте світле, що в нас було». «Тільки з оптимізмом ми зможемо перемогти. Я дуже вірю, що з оптимізмом ми реально покладемо на лопатки будь-який режим», — запевнила вона.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...