Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Українців штрафуватимуть за новорічні ялинки без чипів

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Українців штрафуватимуть за новорічні ялинки без чипів

Українських громадян за новорічні ялинки без спеціальних електронних чипів, на яких розміщена інформація про походження кожного дерева, штрафуватимуть мінімум на кілька сотень грн. Про це заявив Віктор Сивець, голова Державної агенції лісових ресурсів України. За його словами, цього року, як і торік,торгівля новорічними ялинками буде заборонена, і порушників каратимуть штрафом, розмір якого залежатиме від діаметра зрубаної ялини.

Так, за ялинку з діаметром стовбура до 10 см передбачено штраф 189 грн, від 10 до 14 см — 333 грн, від 14 до 18 см — 754 грн, 18-22 см — 1 753 грн. Крім того, стверджує чиновник, порушнику доведеться сплатити штраф від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів, тобто 85-170 грн. «Таким чином, за незаконно зрубану ялинку кожен порушник платитиме мінімум 274 грн», — сказав п. Сивець, уточнивши, що штрафуватимуть не тільки підприємців, які продають незаконні ялинки, а й будь-якого громадянина, у якого виявлять хвойне дерево без чипа. А підприємцям, які реалізовуватимуть немарковані ялинки, окрім штрафу загрожує карна справа.
«Цього року ми вдосконалили систему захисту ялинок, щоби, по-перше, громадяни України не купували радіаційно заражених ялинок із Чорнобильської зони й, по-друге, аби не допустити вирубки хвойних насаджень у країні. Цьогоріч будь-яка людина, що встановила на мобільний телефон безплатну програму, зможе прямо під час купівлі ялинки зайти на сайт yalinka.info та перевірити походження деревця», — зазначив чиновник, додавши, що також це можна зробити за телефонами «гарячої лінії» й за допомогою SМS-повідомлень.
Він, зокрема, поінформував, що цього року вартість одного чипа становить до 3 грн, залежно від реґіону країни. При цьому п. Сивець заявив, що чипи не вплинуть на кінцеву вартість новорічних ялинок на ринку. За його прогнозами, 2012-го збережеться тогорічна ціна, яка становила від 80 до 150 грн. Віктор Сивець повідомив, що «все електронне устаткування виробляється за кордоном відомим австрійським виробником, лідером ринку в цій галузі». Однак він так і не зміг назвати самого виробника, пояснивши це тим, що «вже забув».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...