Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Убивства на Майдані розслідуватиме МКС

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Убивства на Майдані розслідуватиме МКС

Гаазький трибунал

Міжнародний карний суд (МКС) у Гаазі (Нідерланди), відомий також як Гаазький трибунал, отримав право розслідувати можливі злочини в період із 21 листопада 2013-го по 22 лютого 2014 року в Україні. Секретар МКС 17 квітня одержав від українського уряду заяву про визнання його юрисдикції щодо злочинів, скоєних на її території. «Це означає, що тепер МКС має право розслідувати ймовірні злочини, які, як стверджується, було вчинено у вказаний період», — наголошується в повідомленні.

Водночас, визнання юрисдикції МКС не є свідченням автоматичного початку розслідування. Прокурор МКС має вирішити, чи достатньою представленої ??інформації для порушення справи, і звернутися з відповідним проханням до суддів.
Навіть якщо розслідування розпочнеться, прокурор повинен вирішити на підставі отриманих свідчень, чи варто просити суддів про видачу ордерів на арешт або повісток для явки в суд особам, звинуваченим у скоєнні злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС.
Компетенція МКС поширюється на найважчі міжнародні злочини. Вона обмежена злочинами ґеноциду, аґресії, злочинами проти людяності та військовими злочинами. Їх визначення міститься в договорі про створення суду — Римському статуті, який уже ратифікувало 122 держави.
Держава може ухвалити рішення ратифікувати Римський статут або зробити заяву згідно зі статтею 12 (3) статуту про визнання юрисдикції суду за конкретним злочином. Із проханням про порушення справи до МКС може звернутися також Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй ООН. Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але наразі не ратифікувала цього документа.
Як писав «Міст», Генеральна прокуратура України інкримінує екс-президентуовіЯнуковичу організацію масових убивств у Києві під час Євромайдану. За офіційними даними, загалом із 30 листопада 2013-го по 22 лютого 2014 року загинули 106 учасників масових сутичок у столиці України.

До слова
Колишнього прем’єр-міністра України Миколу Азарова оголошено в розшук за зловживання владою. Про це заявив Олег Махніцький, виконувач обов’язків Генерального прокурора України. За його словами, наразі правоохоронці встановлюють місцезнаходження п. Азарова. Також прокурор зазначив, що не знає, де зараз перебуває екс-прем’єр. Нагадаємо, на початку квітня ц. р. стало відомо, що Азаров звернувся до влади Європейського Союзу з проханням скасувати санкції, запроваджені проти нього та його родини. 29 березня ц. р. ПР на з’їзді виключила зі своїх лав низку колишніх вищих посадових осіб, зокрема й колишнього прем’єра.
СБУ оголосила в розшук старшого сина президента Януковича. У пошуковій картці зазначається, що Олександр Янукович підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу – службова фальсифікація, підробка документів, а також складання та видача завідомо неправдивих документів, що спричинило важкі наслідки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...