Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

У закарпатських прокурорів увірвався терпець

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

У закарпатських прокурорів увірвався терпець

Закарпатська прокуратура назвала роботу обласної міліції низькофаховою. Анатолій Петруня, прокурор Закарпатської області, спрямував Василю Варцабі, начальнику Управління Міністерства внутрішніх справ (УМВС) України в Закарпатській області, подання, у якому вимагає «усунути порушення чинного законодавства в діяльності його підлеглих щодо профілактики та протидії злочинності, розкриття тяжких і особливо тяжких злочинів, насамперед проти життя та здоров’я громадян, умисного знищення або пошкодження майна, а також при проведенні досудового розслідування».

Як сказано в повідомленні прес-служби прокуратури Закарпатської області, прокурор вимагає вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників УМВС України в Закарпатській області, які допустили порушення вимог Законів «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність» і Кримінально-процесуального кодексу України, тобто не впоралися з виконанням покладеного на них державою обов’язку з розкриття резонансних злочинів. Зокрема, п. Петруня на координаційних нарадах неодноразово наголошував на тому, що криміногенна ситуація в Закарпатській області, особливо в тому, що стосується підпалів автомобілів і майна, у тому числі правоохоронців і чиновників, набуває загрозливого характеру. Проте, проаналізувавши стан справ, прокурор констатував, що правоохоронцям не вдалося виконати свою основну функцію — забезпечити розкриття резонансних карних справ.
За інформацією прес-служби, прокурора Закарпаття особливо турбує зростання злочинності, пов’язаної з з умисного пошкодження майна шляхом підпалу, розкрито з них – тільки п’ять.
Причому, наголошують у прокуратурі, жодного резонансного злочину цієї категорії не розкрито. У прокуратурі уточнюють, що майже в усіх карних справах цієї категорії досудове слідство правоохоронцями було зупинене, коли особу людини, яка вчинила злочин, встановлено не було. Наразі, за даними прес-служби, уже скасовано 37 таких незаконних постанов слідчих міліції про призупинення досудового слідства й надано письмові вказівки в цих справах.
«Прокурори вивчили ці карні провадження та встановили, що досудове розслідування в них проводиться на вкрай низькому професійному рівні, а слідчі дії – безпланові й епізодичні. Це призвело до безпідставної тяганини та неприйняття остаточного рішення, а досудове слідство в справах передчасно та безпідставно зупинялося», — заявляють у прес-службі прокуратури.
У своєму поданні прокурор області акцентує увагу начальника УМВС в Закарпатській області на тому факті, що, незважаючи на великий суспільний резонанс окремих злочинів, його підлеглі не спромоглися розкрити жодного з них. Крім того, прокурор наголошує, що з року в рік кількість таких злочинів збільшується, вони мають зухвалий характер, особи людей, які їх скоюють, залишаються не встановленими та без покарання. Прокурорськими перевірками виявлено, що у 20 оперативно-розшукових справах від моменту порушення не проводилися жодні розшукові заходи. Ці справи лежать без руху, незважаючи на те, що вже неодноразово перевірялись працівниками прокуратури, за ними надавалися вказівки з усунення порушень, а також указувалося керівництву органів внутрішніх справ області на активізацію оперативно-розшукової роботи. «Вказані порушення вимог Законів України «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», Кримінально-процесуального кодексу України стали можливими внаслідок відсутності належного контролю з боку керівників УМВС за виконанням підлеглими працівниками покладених на них обов’язків, унаслідок недостатнього рівня професійної підготовки та неналежного виконання своїх службових обов’язків слідчими й оперативними уповноваженими щодо взаємодії в розкритті карних правопорушень. Усе це в сукупності негативно впливає на стан боротьби зі злочинністю й потребує негайного вжиття заходів з усунення зазначених порушень чинного законодавства», — ідеться в поданні прокуратури.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply