Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

У Західній Україні сплюндрували пам’ятні знаки Бандері та Шухевичу

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

У Західній Україні сплюндрували пам’ятні знаки Бандері та Шухевичу

У музеї-садибі Степана Бандери в с. Волі Задеревацькій Стрийського району Львівщини було завдано ушкоджень пам’ятнику та барельєфу Бандери. Як розповіла Оксана Бандера-Піжик, директор музею-садиби у Волі-Задеревацькій, пошкодження погруддя та меморіальної дошки працівники музею виявили вранці 6 березня.

«І на пам’ятнику, і на дошці було пошкоджено обличчя Степана Бандери, — зазначила директор. — Пам’ятник зроблено з мармуру, покрито бронзою, тому зловмисникам було важко завдати пошкоджень. А от меморіальну дошку з барельєфом було понищено більше».
За словами п. Бандери-Піжик, поруч із музеєм працівники знайшли й «знаряддя» злочину — його передали правоохоронцям. Відновити пам’ятник і меморіальну дошку виявив готовність народний депутат Віктор Швець. Олег Канівець, іще один депутат від партії «Батьківщина», обраний на Стрийщині, заявив, що бере «під особистий контроль розслідування цього акту вандалізму». Зазначимо, музей у Волі-Задеревацькій було створено на базі приміщення, де в 1933-1936 рр. мешкала родина майбутнього лідера революційної фракції Організації українських націоналістів.
Тим часом, у Здолбунові Рівненської області депутат місцевої районної ради Сергій Кондрачук повідомив, що вандали зруйнували пам’ятну дошку Степанові Бандері на Здолбунівській центральній районній лікарні. За його словами, пошкодження було виявлене вранці 7 березня. «Дошку ми встановили ще 2008 року, і вона там нікому не заважала, а до того, як 2012-го ми відкрили в Здолбунові пам’ятник Бандері, біля цієї дошки проводилися різні заходи, — зазначив п. Кондрачук. — Гадаю, у місті є чимало тих, хто хотів би подивитися у вічі вандалам. А дошку ми відновимо. Зробимо ще більшу й гарнішу. До літа цього року».
Спроба вандалізму сталася навіть у Львові. Близько другої години ночі 7 березня невідомі особи намагалися знести пам’ятник Романові Шухевичу, який стоїть біля музею генерал-хорунжого УПА на вул. Білогорща на околиці Львова (біля будинку, де 5 березня 1950 року відбувся останній бій Шухевича). Про це повідомив Володимир Бойко, завідувач музею національно-визвольної боротьби України у Львові. За словами п. Бойка, зловмисники розбили меморіальну таблицю, а також намагалися знести пам’ятник генералу Шухевичу, який встановлено через дорогу від садиби. На пам’ятник уже було накинуто зашморг, за допомогою якого його мали зняти, проте хтось налякав зловмисників і вони втекли. Володимир Бойко додав, що вранці адміністрація музею звернулася в правоохоронні органи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...