Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, May. 24, 2019

У Луцьку обстріляли консульство Республіки Польща

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

У Луцьку обстріляли консульство Республіки Польща

У ніч на 29 березня невідомі обстріляли приміщення генерального консульства Республіки Польща (РП) в Луцьку. На щастя, постраждалих немає. Напад стався близько 00:30. У даху приміщення консульства — діра, вікно під цим місцем розбите. Судячи з величини отвору в даху, припускають, що стріляли з гранатомета або якогось іншого «серйозного озброєння».
На місце прибули правоохоронці, в т. ч. і Петро Шпига, начальник поліції області. Територію консульства оточили патрульні. У приміщенні взялися працювати представники Служби безпеки України і слідчо-оперативна група поліції.
Приміщення, куди цілилися зловмисники — службове, і на момент пострілу там нікого не було. Сім’я консула живе в іншому крилі будівлі. Приміщення охорони — поверхом нижче. «Стріляли неприцільно або невміло. Може бути, що з метою якогось попередження або провокації», — повідомив представник правоохоронних органів в неофіційному коментарі.
Кшиштоф Савицький, консул РП у Луцьку, вважає, що нічний напад на приміщення консульства був терористичним актом. «Хотіли вбити людей» — заявив він. Дипломат повідомив, що експерти на місці події знайшли металеві уламки зі снаряда гранатомета. Щодо ймовірних причин нападу і підозр консул відповів, що наразі не знає, хто і з яких причин міг вчинити такі дії.
На інцидент моментально відреагував Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. «Обурений провокацією проти Генконсульства РП у Луцьку. Це підлість від тих, хто проти нашої дружби з Польщею. Робимо все, щоб винні були покарані», — написав він у Twitter.
Свою чергою, Міністерство закордонних справ Польщі (МЗС) викликало Андрія Дещицю, посла України у Варшаві, щоб передати ноту протесту через напад на Генеральне консульство країни в Луцьку. «Ми підтверджуємо, що після опівночі за місцевим часом 29 березня цього року в будівлі Генерального консульства РП у Луцьку стався вибух. У зв’язку з цим інцидентом ніхто не постраждав. Було пошкоджено тільки фасад будівлі консульства», — йдеться у заяві МЗС РП. У відомстві наголосили, що очікують, що українські служби забезпечать ефективну охорону представництв в Україні і пояснять обставини події, виявлять і затримають злочинців.
Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті, вважає цей інцидент свідченням того, що провокації виходять на новий, ще небезпечніший рівень. «Цілилися не лише в будинок польського консулату, а в польсько-українські відносини. Причому знову з використанням історії: «напад», «Волинь», «польський» — слова, які нині почують у новинах наші західні сусіди, мають налякати не менше, ніж сам факт обстрілу», — зазначив він.
На думку історика, кожен оглядач, котрий справді орієнтується в ситуації, може підтвердити загалом дуже приязне ставлення українців до поляків. «Використання ж ворогом інформаційних рамок війни, що минула понад 70 років тому, у війні теперішній — пізнаваний почерк. Згадаймо хоча б Одесу травня 2014-го», — додав він.
Незважаючи на зростання кількості провокацій, Володимир В’ятрович закликає громадськість до зваженості оцінок на основі реальної ситуації, а не моделювання подій ворогом. «А правоохоронні органи мають побачити ситуацію не в розрізі окремих випадків, а як системні спроби дестабілізувати відносини зі західним сусідом і сприйняття України на Заході. Сподіватимуся також на розуміння ситуації з боку польського суспільства: Україна веде війну і фронти різні. В тому числі чекістсько-провокаційні атаки на нас», — наголосив історик.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...