Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

У лікарні померла Катерина Гандзюк

Автор:

|

Листопад 07, 2018

|

Рубрика:

У лікарні померла Катерина Гандзюк

У лікарні 4 листопада померла Катерина Гандзюк, громадська активістка та чиновниця Херсонської міської ради. Відтак поліція перекваліфікувала карне провадження, за яким розслідують напад на неї, на «закінчене вбивство».
Після цього Генеральна прокуратура України прийняла рішення передати каре провадження у справі Катерини Гандзюк до Головного слідчого управління Служби безпеки України. «Два провадження будуть об’єднані в одне для подальшого розслідування і встановлення замовників нападу», — заявила Лариса Сарган, прес-секретар Генпрокурора.
Повідомлення про смерть херсонської громадської діячки того ж дня прокоментував Петро Порошенко. Він закликав докласти усіх зусиль, аби розкрити цю справу. «Активістка Катерина Гандзюк, на яку було скоєно атаку нелюдів, її облили кислотою, на жаль, померла в лікарні. Хочу зараз звернутися до правоохоронців: щоб було зроблено все можливе для того, щоб було знайдені вбивці, щоб убивці були покарані, опинилися на лаві підсудних», — закликав він.
На це повідомлення відгукнулися й у світі. Так, у Державному департаменті США засудили напади на активістів громадянського суспільства та закликали притягнути до відповідальності вбивць чиновниці. «США висловлюють найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Напади на громадянське суспільство України мають припинитися. Ті, хто відповідальний за замовлення і вчинення цього жахливого нападу, мають бути притягнуті до суду», — написала в Twitter Гізер Ноєрт, офіційний представник Держдепу.
Своєю чергою, Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, висловила співчуття у зв’язку зі смертю дівчини і закликала покарати вбивць. «Вбивство української активістки Катерини Гандзюк, котра виступала проти корупції, є жахливою втратою. Наші молитви — з її родичами та близькими. Відповідальні за цей злочин мають постати перед правосуддям», — написала вона у Twitter. Роман Ващук, посол Канади в Україні, також закликав покарати винних у жахливому вбивстві активістки.
6 листопада поліція оприлюднила докази про причетність до вбивства Катерини Гандзюк п’ятьох затриманих.
Відеодокази у Верховній Раді (ВРУ) продемонстрував Сергій Князєв, голова Національної поліції. За його словами, правоохоронці допитали п’ятьох затриманих осіб і 367 свідків, провели дев’ять обшуків і понад 20 експертиз.
На одному з оприлюднених відео чоловік каже, що їм запропонували «провчити активістку Гандзюк у зв’язку з тим, що в неї були русофобські погляди, вона негативно відгукувалася про воїнів антитерористичної операції (АТО) і була причетною до скандалів, пов’язаних із корупцією».
Зловмисники спершу планували побити Катерину за винагороду, але потім вирішили застосувати до неї сірчану кислоту. Як винагороду нападникам обіцяли 5 тис. USD на всіх. Усім п’ятьом особам, котрих вважають виконавцями нападу, повідомили про підозру й обрали запобіжний захід.
Всі матеріали розслідування вбивства херсонської активістки будуть повністю засекречені. Про це заявив Юрій Луценко, генеральний прокурор України.
Нагадаємо, що напад на Гандзюк стався 31 липня ц. р. Невідомі облили її сірчаною кислотою, дівчина зазнала хімічних опіків, частково втратила зір. В організації замаху підозрюють п’ятьох осіб. Це Віктор Горбунов, Сергій Торбін, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський і Микита Грабчук. Усі вони є учасниками АТО в складі Української добровольчої армії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply