Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

У Криму затримали ваххабіта

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

У Криму затримали ваххабіта

Стало відомо про подробиці штурму приватного будинку в селищі Комсомольському в околицях Сімферополя (Автономна Республіка Крим). Виявилося, що спецназ проводив затримання терориста, розшукуваного Інтерполом упродовж 11 років. «При обшуку знайшли кілограм тротилу, а також електродетонатор. Цілком імовірно, що бомбу мали намір використати в Криму з терористичною метою. Крім того, вилучили сумку з більш ніж сотнею книг ваххабітської спрямованості. Ця людина аґітувала інших «убивати невірних», — розповіли в Міністерстві внутрішніх справ України.

Правоохоронці уточнили, що операцію детально спланував антитерористичний відділ Служби безпеки України й затримання пройшло без жодного пострілу: коли 12 бійців спецпід­розділу «Сокіл» увірвалися в будинок через двері та вікна, терорист спросоння навіть не встиг нічого зрозуміти.

Про затриманого відомо, що він — кримський татарин, але в міжнародний розшук був оголошений владою Узбекистану ще 2001 року «за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть». Як пояснили в кримській міліції, він не був «особливо великою фігурою» в кримінальному світі, тому й шукали його так довго. Усі 11 років він мандрував по Співдружності Незалежних Держав, але довго ніде не затримувався. Приїхавши до Сімферополя, познайомився з 35-річною жінкою з двома дітьми й став жити в її будинку. Зараз терорист перебуває в Сімферопольському СІЗО. Питання щодо видачі його Узбекистану вирішиться протягом місяця.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply