Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

У Криму розстріляли мера Симеїза

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

У Криму розстріляли мера Симеїза

Невідомі зловмисники розстріляли Кирила Костенка, мера кримського селища Сімеїза. Тіло вбитого знайшли 26 лютого біля одного з будинків у селищі. За даними представника міліції, в автомашину, де перебував мер, стріляли з автомата. «За офіційними даними Кримського главку міліції, о дев’ятій ранку до міліції надійшла інформація про виявлення трупа жителя Симеїза, 1972 року народження з ознаками насильницької смерті (за попередніми даними, із вогнепальним пораненням). На місце події виїхали керівники Кримського главку міліції, Ялтинського міськуправління й слідчо-оперативна група», — повідомлялося в прес-релізі Головного управління Міністерства закордонних справ України в Автономній Республіці Крим (АРК).

Кримська міліція поінформувала, що в чиновника було випущено чотири кулі з автомата Калашникова. Убивці стріляли з двох боків, спереду та ззаду. Чоловік помер на місці. Перші звуки пострілів почула бухгалтер селищної ради, яка зателефонувала правоохоронцям. Постріли зачули й місцеві жителі, які проживають неподалік. Крім міліції на пошук злочинців вирушив гвинтокрил. Було оголошено спецоперацію «Перехоплення». При цьому правоохоронці назвали основну версію слідства — професійна діяльність.
Зухвале вбивство мера Сімеїза Кирила Костенка пов’язане зі землею на Південному березі АРК. Про це заявив народний депутат Геннадій Москаль, який в 1990-ті рр.. керував міліцією Криму. «Там інших причин немає. Що стосується Симеїза, Гаспри, Кореїза — там найцікавіші ділянки. У Джанкої, звісно, земля нікому й задармо не потрібна», — сказав п Москаль.
Кирила Костенка пов’язували з Андрієм Припутніковим, власником фірми «Професіонал», однієї з найбільших будівельних компаній АРК. Серед іншого, п. Припутніков є зятем Миколи Багрова, колишнього кримського керівника (у 1989-1991 рр. він — перший секретар Кримського обкому КПРС, в 1990-1991 рр. — голова Кримської обласної ради, а в 1991-1994 рр. — голова Верховної Ради Криму).
«На самого Припутнікова кілька разів вчинялися замахи», — додав Геннадій Москаль. У 2003-2004 рр. Андрія Припутнікова намагалися вбити аж тричі: двічі закладали вибухівку біля його гаража, мінували автомобіль. Депутат Москаль не виключив, що вбивство мера Симеїза може мати стосунок до роботи будівельної компанії п. Припутнікова. Можна також розглядати версію про суперечності всередині селищної ради. «Комусь щось обіцяли, не зробили. Або дали землю тому, кому не слід. Сьогодні депутатський корпус на Південному березі Криму, м’яко кажучи, міг би бути кращий. Могли бути внутрішні «розбірки». Там за деякими депутатами вже Колима плаче», — сказав нардеп.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply