Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Трагедія під Волновахою — перший крок у підступному плані Кремля

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Трагедія під Волновахою — перший крок у підступному плані Кремля
Розбитий терористами автобус із мирними жителями

Розбитий терористами автобус із мирними жителями

Російські окупанти Донбасу та їхні місцеві колаборанти скоїли черговий злочин, який тепер намагаються перекласти на плечі українців.

Із боку окупованого Докучаєвська
13 січня В’ячеслав Аброськін, начальник міліції Донецької області, перший повідомив чергову скорботну новину з нав’язаної Україні Росією неоголошеної війни на Донбасі: «Близько 14:30 бойовики завдали артилерійського удару по блокпосту сил Антитерористичної операції (АТО) у районі Волновахи (місто та районний центр на Донеччині. — Ред.), а влучили в автобус із мирними жителями, є поранені й загиблі». Міліціонер також уточнив, що обстріл вівся з боку окупованого російськими військами й їхніми місцевими колаборантами міста Докучаєвська й що внаслідок прямого влучання снаряду миттєво загинуло десять пасажирів автобуса.
19 січня Віталій Ярема, Генеральний прокурор України, оприлюднив попередні результати розслідування трагедії під Волновахою: «За участю експертів на місці події визначено кут падіння зазначених снарядів, що відповідає дальності польоту реактивного снаряду, — 19 тис. м. Від вирв виміряно горизонтальний кут падіння траєкторії снарядів, і за цими показниками встановлено, що постріли снарядів, які уразили територію вказаного блокпосту Збройних сил України (ЗСУ), у т. ч. пасажирський автобус, були здійснені з району північно-східної околиці міста Докучаєвська Донецької області».
А 20 січня Андрій Лисенко, речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки й оборони України, надав уточнену інформацію: «Як було встановлено слідством, 13 січня, о 14 годині 25 хвилин, по пункту контролю, де проходив перевірку автобус «Златоустівка-Донецьк» із 40 мирними громадянами, терористи випустили 88 некерованих снарядів із реактивних артилерійських систем БМ-21 «Град». Один зі снарядів, запущених з окупованої території, вибухнув за 12 м від автобуса. Унаслідок теракту 10 осіб померли на місці, троє – уже в лікарні. Загалом було шпиталізовано 20 поранених пасажирів, переважно пенсіонерів і студентів. Серед загиблих — семеро жінок, наймолодшій дівчині було 24 роки. Експертами з напрямків і кутів входження снарядів у ґрунт точно встановлено відстань (19 км) і місце, із якого вівся обстріл, — район північно-східної околиці міста Докучаєвська, що контролюється незаконними збройними формуваннями (НЗФ). Обстріл вівся не менш як із трьох установок «Град».

За вказівками телефоном
Своєю чергою, Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України (СБУ), повідомив про перехоплені його співробітниками телефонні розмови між терористами: «Прямі накази керівників своїм виконавцям здійснювати такий обстріл саме мирного населення, донецьких жителів, донецьких пенсіонерів, студентів, давалися свідомо, щоби залякати мирне населення, щоби пенсіонери не їздили по пенсії, щоби студенти й члени сімей не могли возз’єднатися та провідати батьків. Ми підкреслюємо, що, за наявними даними слідства, неодноразові вказівки телефоном, у т. ч. терористам, свідчать про те, що саме так діє терористична «Донецька народна республіка» (ДНР). Прямий телефонний наказ виконали так звані міністри оборони або інші особи».
Та навіть попри те, що в Інтернеті є доступне зняте камерою спостереження відео обстрілу блокпосту під Волновахою, де в той час перебував пасажирський автобус, а сліди на ньому від влучання осколків чітко вказували на те, що снаряди прилетіли з території, окупованої російськими військами, Костянтин Долгов, уповноважений міністерства закордонних справ РФ із питань прав людини, демократії та верховенства права, лицемірно заявив: «Це — черговий злочин київських силовиків».
Він проігнорував також те, на що ще 13 січня вказав Євген Перебийніс, речник Міністерства закордонних справ (МЗС) України: бойовики, ще не знаючи, що їхні снаряди поцілили в автобус, притьмом повідомили в Інтернеті про знищення  ними українського блокпоста під Волновахою. І тільки тоді, як стало відомо, що там загинули мирні люди, колаборанти видалили цю інформацію. І тепер, навіть незважаючи на те, що в МЗС України встигли зробити його скрін, терористи запевняють, що не могли влучити в автобус, бо це нібито надто далека відстань для їхніх реактивних систем «Град».
А Дар’я Морозова, котра називає себе «уповноваженим із прав людини в ДНР», уперто стверджувала 15 січня, що, «згідно з попередніми висновками» так званих слідчих генеральної прокуратури ДНР, автобус під Волновахою підірвався на українській міні. Причому й після того, як 15 січня Ольга Кукуюк, одна з пасажирок обстріляного автобуса, повідомила, що, по-перше, в нього влучили з «Градів», а по-друге, —з окупованою нелюдами території Донбасу.

Задля картинки
Те, що російські окупанти та їхні колаборанти намагаються перекласти провину за трагедію під Волновахою на українську армію, підтвердила 17 січня у своєму звіті спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), заявивши, що за 12-15 м від розстріляного автобуса її спостерігачі виявили вирву від вибуху ракети, випущеної з установки «Град». Крім того, вони дійшли висновку, що снаряди було випущено з півночі або північного сходу. А в зазначеному напрямку розташовані Докучаєвськ, Оленівка, Новотроїцьке й інші населені пункти, які контролюються бойовиками.
Та 18 січня МСЗ РФ цинічно перебрехало звіт ОБСЄ, заявивши, що той «спростовує звинувачення Києва». Тим часом як представник Генштабу Збройних сил України й начальник головного командного центру ЗСУ Богдан Бондар звертає увагу на ту обставину, що в момент обстрілу автобуса під Волновахою в Докучаєвську перебували журналісти місцевих і російських каналів, котрі, мабуть, мали задокументувати, як українські війська завдаватимуть удару у відповідь по центру міста.
Для Руслана Харченка, кореспондента київської телеканалу «1+1», це стало підставою заявити, що «трагедія під Волновахою може бути лише першим кроком у новому підступному плані Кремля». «У це важко повірити, але все вказує на те, що й ця страшна біда трапилася лише для пропагандистської картинки російського телебачення», — пояснив він.
Й аж ніяк не виключено, що Москва все-таки планує повномасштабне вторгнення на Донбас своїх «миротворчих» військ, аби «рятувати» російськомовне населення від злочинів, насправді скоєних маріонетками Кремля, але цинічно перекладених його пропагандистами на українську армію.

«Не поспішає покладати провину»
Причому вірять їм не тільки в Росії, а й, схоже, за її межами. Так, наприклад, телевізійний київський «5-й канал» зауважив 14 січня: «Світ засудив обстріл пасажирського автобуса поблизу Волновахи, але не поспішає покладати провину за це на терористів. На заклик Президента (України. — Авт.) визнати ДНР і ЛНР терористичними організаціями відгукнулися поки лишень європейські консерватори — вони винесли на розгляд Європарламенту відповідний проект. Зараз його саме обговорюють у Страсбурзі.
Інтернетом шириться гасло «Я — Волноваха», за аналогією до «Я — Шарлі», що прогриміло на весь світ останніми днями. Та реакція світу є суперечливою. Одні — як-от кореспондент британської газети Guardian Шон Вокер — кажуть: у цих масових убивств є чимало спільного, і світ має повстати проти терору. Інші — як його колега з французької Le Figaro Стефан Сіон — заперечують: в Україні йде війна, і хоч би яким прикрим не був би напад, це — тільки епізод бойових дій.
Із такою стриманістю реагують на обстріл і медіа, і міжнародні інституції. Засуджують факт нападу на автобус, але терактом його не називають. Кажуть лишень про «тривожне загострення ситуації».
Цілком імовірно, що відповідь на запитання: «Чому ж Європейський Союз (ЄС) не визнає самопроголошені Донецьку й Луганську «народні республіки» за терористичні організації?» – криється в коментарі Олега Паламара, військового експерта й політичного оглядача: «Якщо Рада ЄС визнає ДНР і ЛНР терористичними організаціями, то Захід отримає підстави для посилення санкцій стосовно РФ». А на Заході, тим часом, неодностайно ставляться до того. Одні вважають, що тоді Росії вже не буде що втрачати, тому вона таки вторгнеться в Україну, а інші – не хочуть рвати економічних «ниточок»і з Москвою.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply