Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

«Терористи» не хотіли Євро-2012» і намагалися змінити лад

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

«Терористи» не хотіли Євро-2012» і намагалися змінити лад

Обвинувачені у вибухах у Дніпропетровську були невдоволені існуючим суспільно-політичним ладом у країні та проведенням чемпіонату Європи (ЧЄ) із футболу. Про це йдеться в обвинувальному висновку в справі про вибухи в Дніпропетровську, оприлюдненому на судовому засіданні Індустріального райсуду Дніпропетровська. Згідно з висновком, озвученим представниками держобвинувачення, Віктор Сукачов і Віталій Федоряк у вересні 2010 року створили терористичну групу, метою якої було скоєння в Україні терористичних актів — вибухів у низці міст. Вони займалися плануванням, підготовкою та вчиненням терактів на території України в період з вересня 2010-го по 31 травня 2012 року.

За даними слідства, за цей час вони виготовляли вибухові речовини та пристрої, проводили їх випробування; визначали місця їхньої закладки, здійснювали терористичні акти й відправку на адресу органів держвлади та юридичних осіб листів і інтернет-повідомлень із погрозами про теракти в разі невиконання їхніх вимог щодо передачі грошей.
В обвинувальному висновку говориться, що перший замах на вчинення терористичного акту було зроблено п. Сукачевим і п. Федоряком 11-12 серпня 2011-го у будівлі Дніпропетровської облради. Усю інформацію для виготовлення саморобного вибухового пристрою підсудні отримували з Інтернету, необхідні хімічні речовини та компоненти придбали в торговельних об’єктах Дніпропетровська. Підготовку до терактів 12-13 жовтня в Харкові та Дніпропетровську Віктор Сукачов і Віталій Федоряк розпочали в серпні-вересні 2011 року, для чого виготовили вісім вибухових пристроїв із хімічними детонаторами-підривниками.
Уранці 27 квітня ц. р. п. Сукачов і п. Федоряк у лісопосадці біля готелю «Парус» підготували до вибухів чотири вибухові пристрої з хімічними детонаторами-підривниками. Після цього Віктор Сукачов заклав бомби в урни для сміття на зупинках трамваю за маршрутом № 1 на проспекті Маркса, а Віталій Федоряк – у громадських місцях на вул. Столярова та на проспекті Маркса. З 11.47 до 12.55 у центрі Дніпропетровська пролунало чотири вибухи, унаслідок яких важкі тілесні ушкодження отримало чотири людини, ушкодження середньої тяжкості — три, легкі тілесні ушкодження – 30 осіб. Майнові збитки склали 13 автомобілів і чотири трамвайних вагони.
Сторона обвинувачення також заявила, що 27 квітня після закладки чотирьох саморобних вибухових пристроїв у центральній частині Дніпропетровська п. Федоряк і п. Сукачов надіслали поштою лист для Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ (МВС) із погрозами вчинити нові вибухи, якщо їм не буде передано 4,5 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...