Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Терористам загрожує трибунал

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

Терористам загрожує трибунал
Мешканці Донецька пропонують Гіркіну застрелитись

Мешканці Донецька пропонують Гіркіну застрелитись

Бортові самописці збитого 17 липня ц. р. над територією України малайзійського авіалайнера Boeing 777 були доправлені 23 липня під наглядом фахівців Міжнародної організації цивільної авіації до Великої Британії. У протоколі зафіксовано, що «об’єкти були пред’явлені українській стороні, але вона їх не торкалася, і жодної хвилини під контролем української сторони ці предмети не перебували».

Дані «чорних скриньок», знайдених на місці катастрофи, підтвердили, що фюзеляж літака був уражений кілька разів осколками ракети. «Вона (ракета) зробила те, для чого була створена, — збила літак», — розповів неназваний європейський чиновник із безпеки польотів. За його словами, дані самописців підтверджують «декомпресію внаслідок потужного вибуху».
Експерти комісії з вивчення причин катастрофи Boeing 777 повідомили, що дані з бортових самописців указують на те, що причиною зруйнування й падіння лайнера стала масова вибухова декомпресія через численні осколкові ураження від ракетного вибуху. Про це 28 липня заявив Андрій Лисенко, представник інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки й оборони України.
Виходячи із цього Наві Піллей, Верховний комісар Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини, заявила, що міжнародна спільнота може притягнути до відповідальності сепаратистів, котрі діють у східній Україні: цих груп осіб може очікувати Міжнародний карний суд у Гаазі.
Європейський чиновник нагадала, що сепаратисти зобов’язані дотримуватися норм міжнародного права й захищати мирне населення. «Якщо вони цього не роблять, то міжнародна спільнота може притягнути їх до відповідальності», — підкреслила п. Піллей.
Верховний комісар зазначила, що всі уряди, які мають уплив на сепаратистів, повинні його застосовувати. «Мій Верховний комісаріат ООН із прав людини застерігає багатьох лідерів повстанців, що порушення міжнародного права матиме наслідки. Приміром, ми попередили повстанців у Південному Судані, і деякі ватажки справді приструнчили свої підрозділи», — сказала функціонерка.
Також комісар із прав людини зазначила, що в Україні експерти ООН задокументували масштабні порушення прав людини. При цьому Наві Піллей порадила особам, котрі потрапили в скрутне становище, звертатися безпосередньо до фахівців ООН і розповідати про порушення їхніх прав. За її словами, відповідний комісаріат Організації об’єднаних націй реагує дуже оперативно: після спалаху конфлікту у Східній Україні фахівці ООН одразу прибули на місце події й розпочали роботу.
Водночас, п. Піллей визнала те, що Організація об’єднаних націй іноді запізніло реагує на конфлікти й прояви насилля в різних країнах світу. «ООН могла би більше робити для запобігання порушень людських прав. Це — невдача. Об’єднані нації часто виступають тільки після спалаху конфліктів і насилля», — зазначила Верховний комісар.
Цій заяві передувала публікація посольством Сполучених Штатів Америки в Україні мапи зі зображенням траєкторії польоту ракети, запущеної з установки «Бук», якою було збито пасажирський Boeing 777 «Малайзійських авіаліній». Так, згідно з опублікованим документом, США підтвердили, що літак був збитий ракетою «земля-повітря», запущеною зі зенітної ракетної установки «Бук» із території Донбасу, яку контролюють терористи.
Крім того, США відкидають можливість причетності до трагедії українських ракет. «Україна також має на озброєнні системи «Бук», але ми впевнені, що жодна з українських систем протиповітряної оборони не перебувала в районі катастрофи. Також українські сили не запускали жодної ракети земля-повітря протягом конфлікту, незважаючи на те, що часто скаржилися на порушення їхнього повітряного простору російськими військовими літальними апаратами», — ідеться в повідомленні дипреставництва.
Натомість, Ігор Гіркін, один із ватажків терористів на Донбасі, наказав мародерам здати в «штаб» особисті речі загиблих пасажирів збитого Boeing 777, які вони знайшли на місці катастрофи літака. Згідно з документом, підписаним терористом, усі цінні предмети загиблих (годинники, сережки, кулони, інші прикраси та вироби із коштовних металів) будуть спрямовані у «Фонд оборони ДНР». Фотографію відповідного наказу у Twitter опублікував Марк Фейгін, адвокат українського пілота Надії Савченко.
Тим часом, мешканці Донецька все більше креативно виказують своє негативне ставлення до терористів. Вони залишили на стіні одного з будинків графіті з портретом Гіркіна-самогубця. Зокрема, витвір вуличного мистецтва зображує «головнокомандувача» терористів, росіянина Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, котрий тримає біля власної скроні пістолет, а під малюнком — усім відомий напис із побажанням Just Do It. Жителі окупованого терористами міста поширили фото у Twitter.
А інший ватажок терористів — Ігор Бєзлєр («Бєс»), котрий перебрав на себе командування бойовиками в Горлівці, висунув ультиматум, у разі порушення якого погрожує розстріляти заручників і підірвати хімічні заводи в реґіоні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Тимур Олевський із посиланням на інформацію від одного зі заручників «Бєса».
Із приводу цього Валерій Гелетей, міністр оборони України, звернувся до представників проросійських сил у зв’язку з імовірністю техногенної катастрофи у Горлівці. «У зв’язку з небезпекою, яка загрожує місту Горлівці, зокрема на підприємстві «Стірол» і навколо аміакопроводу, звертаємося до всіх, хто має хоч якийсь вплив на терористів, котрі методично створюють рукотворну катастрофу в серці Донеччини», — мовиться у зверненні. «Як стало відомо раніше, група терористів замінувала згадане підприємство, чим також створила загрозу цілісності аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса. Таким чином, у разі здійснення цього цинічного плану, небезпека для всього живого виникне не лише на прилеглих територіях, а й у найближчих районах, і має гарантований шанс перейти на територію Росії», — заявив генерал Гелетей.
«Аби уникнути трагедії континентального масштабу, звертаємося до всіх, у кого ще залишилася краплина здорового глузду й будь-який можливий вплив на ситуацію, — із закликом негайно надати коридор для виходу на заміновані об’єкти інженерно-саперних підрозділів Збройних сил України з метою їх розмінування, а відтак — уникнення глобальної техногенної катастрофи», — додав він.

Євген Клен

А тим часом
Львів’янин Станіслав Коваленко вирішив пожертвувати українському війську власний бронетранспортер (БТР). Чоловік іще 2003 року придбав його для власних потреб. Однак, з огляду на нинішню ситуацію в країні, він вирішив, що БТР більше потрібен армії. 1 серпня бронемашину доправили на Львівський бронетанковий завод. Там її оглянуть і за потреби відремонтують. Також БТР обладнають протикумулятивним захисним екраном. Невдовзі оновлений і удосконалений БТР буде випробуваний і доставлений Львівському батальйону територіальної оборони, що захищає нині схід країни.

hVx45uwX5iY

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply