Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 15, 2019

Своїх до цюпи — заради іміджу

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Своїх до цюпи — заради іміджу

Моряків, яких венесуельська Феміда засудила за «кокаїнову справу», український Апеляційний суд також не помилував. Засудженим дали дев’ять років позбавлення волі без жодного пом’якшення. Як писав «Міст», капітан і другий помічник капітана балкера B. Atlantic ще 2007 року потрапили за ґрати у Венесуелі начебто за зберігання наркотиків. Півтора року тому їх, хворих і виснажених, таки вдалось екстрадувати до України. Утім, їм не судилося стати повністю вільними.

Латиноамериканські полісмени знайшли на балкері B. Atlantic 120 кг кокаїну, мішки з яким були прикріплені до днища корабля на 8 м нижче від ватерлінії. Колеґи українських бранців переконують, що у Венесуелі така державна політика. «Це — не перше судно так ось стоїть в арешті й не перший капітан, який сидить ось так у венесуельській в’язниці. Знаю, що там так само індуси стоять арештовані, і ще знаю, що туристів підставляють точнісінько так само», — розповів моряк Юрій Морозов.

Через три місяці після екстрадиції, у березні 2011-го, українці опинилися на волі. Деснянський районний суд столиці вирішив, що три роки й сім місяців серед убивць і розбійників у венесуельській тюрмі «Сабанета» — цілком достатнє покарання за службову недбалість.

Вирушаючи в рейс на початку 2007-го, засуджені мали чудове здоров’я. Тепер обидва — мало не інваліди. Минулої весни вони сподівалися, що все гірше вже залишилося позаду. Натомість Генеральна прокуратура України постановила, що засуджені у Венесуелі та в Україні все ж повинні сидіти, й опротестувала рішення суду. «Існує така думка Міністерства юстиції, яке брало на себе відповідальність за їхню екстрадицію сюди, що вони мають відбувати покарання повністю. Нібито якщо змінять покарання, то це буде якесь порушення престижу України», — пояснив Іван Данилюк, захисник засуджених.

Тож 21 січня ц. р. моряків узяли під варту прямо в суді. 24 квітня вони сподівалися вийти з клітки в судовій залі. Натомість суддя столичного Апеляційного суду проголосила цілком протилежне рішення, після чого й адвокати, і засуджені опинились у стані ступору.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...