Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Суд закрив справу про загибель Чорновола

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Суд закрив справу про загибель Чорновола

Бориспільський міськрайонний суд Київської області закрив справу за обвинуваченням водія автомобіля КамАЗ Володимира Куделі про загибель лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола. Про це повідомив екс-нардеп Тарас Чорновіл, син політика.

Як відомо, обставини смерті однієї з найяскравіших українських постатей і через 13 років залишаються невизначеними. В’ячеслав Чорновіл загинув у автокатастрофі під Києвом, на п’ятому кілометрі шосе Бориспіль-Золотоноша, 25 березня 1999 року, коли його авто Toyota Corolla зіткнулося з КамАЗом, який розвертався посеред дороги. У тій аварії загинув також водій п. Чорновола.
Уже наступного ранку після трагедії тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, не дочекавшись попередніх результатів слідства, заявив, що політик загинув унаслідок дорожньо-транспортної пригоди й що «версія замаху на Чорновола як причина його загибелі навіть не розглядалася».
Справа В’ячеслава Чорновола була закрита менш ніж через три місяці — у червні 1999 року. Через деякий час несподівано помер від серцевого нападу головний свідок автокатастрофи Іван Шолом, котрий перебував у кабіні КамАЗа.
4 квітня 2005 року тогочасний генеральний прокурор Святослав Піскун відновив слідчі дії в справі В’ячеслава Чорновола. Були зібрані додаткові матеріали, але після відставки п. Піскуна в жовтні 2005-го розслідування знов зупинилося й було відновлене в серпні 2006-го. 2009 року члени Народного руху Ярослав Кендзьор і Іван Стойко стверджували, що В’ячеслав Чорновіл і його водій після зіткнення з вантажівкою були ще живі, але їх добив кастетом невідомий чоловік.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply