Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Суд надав ГПУ доступ до інформації з телефону журналістки

Автор:

|

Вересень 06, 2018

|

Рубрика:

Суд надав ГПУ доступ до інформації з телефону журналістки

Наталка Седлецька

Журналісти та представники медійних громадських організацій обурилися рішенню суду надати Генеральній прокуратурі України (ГПУ) доступ до інформації з телефону Наталки Седлецької, журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми». «Це рішення не лише створює надзвичайно небезпечний прецедент в країні для діяльності медіа, але й порушує низку прав, законів і міжнародних зобов’язань України. Зокрема, право на свободу слова та на приватне життя. Крім цього, створює умови, за яких журналісту вкрай важко або геть неможливо виконувати свої професійні обов’язки та захищати свої джерела інформації, що гарантовано в Україні законом», — йдеться в заяві.
Підписанти зазначили, що подібного прецеденту з доступом до даних із телефону журналіста за 1,5 роки не було створено навіть за часів президентства Леоніда Кучми й Януковича і закликали силові структури «зайнятися своїми безпосередніми обов’язками», зокрема розслідуванням убивства журналіста Павла Шеремета в липні 2016 року, а також випадків корупції.
Анатолій Попов, адвокат «Радіо Свобода», назвав цей захід надмірним і таким, що «порушує як у цілому права людини на повагу до приватного життя, так і тиск на роботу журналіста в рамках виконання його професійних обов’язків і незаконний доступ до джерел інформації журналіста».
Натомість у ГПУ запевняють, що не будуть прослуховувати зміст розмов п. Седлецької, не здійснюватимуть втручання в її професійну діяльність та особисте життя, а дані з її телефону необхідні для розслідування «за фактами можливого розголошення Артемом Ситником, директором Національного антикорупційного бюро України, інформації, що становить державну таємницю».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply