Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Суд дозволив затримати екс-майора Мельниченка

Автор:

|

Вересень 19, 2018

|

Рубрика:

Суд дозволив затримати екс-майора Мельниченка

Микола Мельниченко

Печерський районний суд Києва дозволив затримати Миколу Мельниченка, колишнього майора Управління Державної охорони, і заарештував його майно та рахунки. Про це повідомляє Еспресо.TV. Його підозрюють у шпигунстві, розголошенні державної таємниці, перевищення службових повноважень і відмиванні злочинних прибутків.
Справу проти п. Мельниченка відкрили в серпні 2015 року, а в листопаді 2016-го оголосили у всеукраїнський розшук. Він є головним фігурантом «касетного скандалу» — записів, які Генеральна визнала доказом у справі про вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе.
Як писав «Міст», 29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва засудив Олексія Пукача, колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ України, до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Ґонґадзе. Водночас замовники цього вбивства досі не встановлені.
Микола Неділько, адвокат колишнього охоронця президента Кучми, прокоментував виданню відновлення справи проти його клієнта й арешт його майна. Він вказав, що статті, які інкримінують його підзахисному, не належать до майнових злочинів, отже, не тягнуть за собою накладення арешту на майно. «Відновлення карного провадження проти Мельниченка є незаконним і політично мотивованим. Так само, як і арешт його майна», — сказав п. Неділько.
За його словами, кримінальну справу проти Миколи Мельниченка відкрили ще 2000 року після оприлюднення ним загальновідомих записів, зроблених у кабінеті Леоніда Кучми. «З того часу минуло 18 років. Всі терміни давності минули», — сказав правник. Він припустив, що за «чиєюсь вказівкою стару справу перенесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань, давши йому відповідний номер».
Водночас юрист зазначив, що якщо ця нова справа, то це свідчить про здійснення негласних слідчих дій, зокрема, прослуховування розмов.
Арешт в Україні майна п. Мельниченка його адвокат пов’язав із набуттям ним місяць тому права на спадщину — земельну ділянку і будинок, які залишилися після смерті батьків. «Я нічого не знав до цього дня про рішення Печерського суду про арешт майна і рахунків», — зазначив Микола Неділько. Також він спростував наявність у Миколи Мельниченка двох квартир в Києві. «У нього не було квартир, а рахунки давно «обнулені», — зазначив юрист.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply