Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Росія починає грабувати кримчан

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Росія починає грабувати кримчан

Невизнана кримська влада готова анулювати дозволи на забудову півострова, надані раніше, на користь російських інвесторів. Про це йдеться в листі Олександра Лієва, міністра курортів і туризму Криму, до Олексія Гнєдовського, генерального директора російської інвесткомпанії «Велес Капітал».

«У Криму багато років був відсутній ефективний механізм контролю та реорганізації культурних і туристичних зон. Згідно з указом голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим (АРК) Аксьонова С. В., із метою модернізації й капітальної перебудови прибережної і материкової частини автономії переглянуть і анулюють усі раніше досягнуті домовленості з дрібним і середнім бізнесом на користь російського інвестора», — сказано в ньому. Олександр Лієв також повідомив, що Верховна Рада АРК має намір ухвалити для цього законопроект про вилучення земель.
Водночас, сам Сергій Аксьонов запровадив жорсткі фінансові обмеження на півострові. Із 12 години 13 березня на території півострова заборонили знімати депозити. Крім того, у відділеннях банків і банкоматах було запроваджено обмеження на видачу готівки сумою 300 грн. Крім грошових обмежень, документ також передбачає складання плану націоналізації банківських відділень банків-резидентів України на користь спецфонду бюджету Криму.
Окрім того, кримська влада має намір передати видобуток нафти й газу російській компанії «Газпром», заявив голова Верховної Ради Криму  Володимир  Константинов. «Треба, щоби нафту і газ видобувала Росія, «Газпром». Це — не наша тема», — сказав він.
У Криму базується українська державна компанія «Чорноморнафтогаз», яка видобуває вуглеводні в Чорному й Азовському морях. 2013 року вона, зокрема, добула 1,65 млрд куб. м газу, що становить близько 9 % від усього державного газовидобутку. Володимир Константинов також розповів, як кримська влада сподівається вирішити питання ресурсозалежності від України. «Якщо говорити про енергетику, ми зможемо повністю перейти на одержання електроенергії з російські мережі максимум через два роки — це перша стадія. Дуже великий комплекс проблем буде вирішено після будівництва транспортного переходу через Керченську протоку — на це піде чотири роки. Крим отримає резервне джерело води, електроенергії, коридор для залізничного й автомобільного транспорту», — заявив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply