Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Росія перетворює Крим на гігантську військову базу

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Росія перетворює Крим на гігантську військову базу

Російські солдати

У Криму шаленими темпами триває створення дуже великої військової бази. Цей процес має непокоїти і Україну, і країни Чорноморського реґіону, а також Європейський Союз (ЄС), НАТО й США. Якщо на момент анексії півострова йшлося про приблизно 20 тис. військовослужбовців Чорноморського флоту (ЧФ) РФ, то невдовзі кількість російських військових різних родів військ може перевищити 100 тис. осіб. У цій ситуації Україна, на території якої зараз формується нова потенційна ядерна загроза для світу, офіційно ніяк не відреагувала й цієї теми на міжнародних перемовинах не порушувала.

Експерти фонду «Майдан закордонних справ» вважають, що дискусія, яка розгорнулася в російських засобах масової інформації (ЗМІ) і блогосфері про повернення-неповернення Криму, має фонове значення. Зокрема, зазначають вони, у Криму назрівають процеси, які прогнозувалися раніше. Їхня суть — мілітаризація. «Аналогів такої військової бази в Чорному морі немає», — коментує Андрій Клименко, експерт організації.
Він звертає увагу на вже доконані факти: «нещодавно з’явилося повідомлення, що в Крим для потреб військових завезено пального на зиму у 2,5 разу більше, ніж було торік. Факт №2 пройшов майже непоміченим: Міністерство оборони РФ планує до кінця року вручити бойові прапори 40 (!) новим військовим частинам у Криму. Підкреслюю, новим. При цьому відомо, що бойовий прапор не вручається роті чи батальйону. Він вручається з’єднанню типу полк-бригада. «Тобто, можна говорити, що в Криму з’явилося 40 нових полків або бригад. Кожен — по 2-3 тис. людей», — розповідає експерт.
Склад цього угруповання, зазначає п. Клименко, не дає змоги говорити про те, що він створюється з оборонною метою. «Два полки стратегічних бомбардувальників, одні з яких — ракетоносці, а інші – можуть нести бомби та ракети. Далі, два полки винищувачів, берегові ракетні комплекси «Бастіон», з’єднання оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер-М», яке нібито розгортається в Джанкої», — перелічує експерт. Він також звертає увагу, що на Кримський півострів передислокуються техніка та частини, які протягом двох попередніх років дуже активно переозброювалися та навчалися на Північному Кавказі, в Абхазії та Південній Осетії.
На думку Андрія Клименка, таким чином «Путін погрожує світу пальчиком». «Мовляв, ось моя ядерна база з ракетами та бомбардувальниками, вона — на відстані 200-300 км від кордонів ЄС і НАТО», — припускає фахівець.
Андрій Клименко звертає увагу на те, що зараз жодної такої бази немає в Болгарії та Румунії, яких іноді називають «м’яким підчерев’ям Європи». «Це змінює весь військово-стратегічний баланс і в Європі, і в Середземноморському реґіоні, і навіть на Близькому Сході. На це, природно, повинна бути жорстка реакція. Тому що очевидно: це спрямовано не тільки і не стільки проти України – це стосується всього світу», — наголошує експерт «Майдану закордонних справ».
Очевидно також, що на тлі цих кроків Москви всі інші теми — щось на кшталт димової завіси, яка приховує основні дії. Зокрема, той-таки курортний сезон у Криму, про провал якого так люблять писати українські ЗМІ, загалом, не був для РФ проблемою. Адже замість туристів усе літо російські пороми в першу чергу перекидали через Керченську протоку до Криму нову техніку й озброєння, а стару, у тому числі захоплену в українців, — на Донбас.
Нагадаємо, російські військовослужбовці здійснюють фортифікаційні облаштування блокпостів біля селища Стрілкового Херсонської області. 11 вересня ц. р. із цією метою дві вантажівки «Урал» доставили та розвантажили бетонні блоки у районі Арабатської коси.
16 вересня Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, заявив, що «загострення ситуації в Україні й іноземна військова присутність поблизу російського кордону, що істотно зросла», внесли корективи в роботу командування Південного військового округу. «Одним із його пріоритетних завдань стало розгортання повноцінного та самодостатнього угруповання військ на кримському напрямку», — зазначив він.
Фактично всі дислоковані у північній частині окупованого Криму військові підрозділи РФ, а це – 4 тис. бійців особового складу з населених пунктів Армянська, Красноперекопська, Джанкоя, Воїнського, Азовського, висунуті до адміністративного кордону з материковою частиною України з усією технікою, боєприпасами та розташовані невеликими тактичними групами від Каркінітської затоки до Арабатської стрілки.

Туреччина — за цілісність України

Софія Калина

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, вважає, що Туреччина не обстоює повернення Криму Україні через об’єктивні чинники. Про це він заявив під час зустрічі з українською діаспорою в Парижі. «Щодо ситуації з Кримом й аґресії Росії: Туреччина не займатиме лідерської позиції у процесі повернення півострова Україні. Але вона завжди йтиме у фарватері політики ЄС та підтримуватиме територіальну цілісність України», – сказав п. Чубаров.
За його словами, на «шальках терезів» Анкари балансують різні економічні, реґіональні та політичні інтереси. «Існують великі суперечності щодо турецько-російських відносин, починаючи з внутрішньої політики, проблем у відносинах із Сирією, питання Ірану, тому є об’єктивні чинники, система противаг, які не дозволять Туреччині бути активнішою», — поінформував голова Меджлісу.
Він зауважив, що турки й етнічні кримські татари, котрі проживають у Туреччині, виступатимуть за територіальну цілісність України та висловлюватимуть свою стурбованість долею кримських татар. «Ми їм за це вдячні», — зазначив політик. Він також повідомив, що кримські татари підтримують тісні зв’язки з Туреччиною. «У нас – сильна діаспора в Туреччині. За різними оцінками, її чисельність коливається від 3 до 6 млн. осіб. Але вона представлена ??переважно вихідцями з Криму, багато з яких не ототожнює себе з кримськими татарами, хоча, об’єднані в спільноту (їх – сотні тисяч), вони відіграють активну роль у Туреччині. Багато політиків прислухається до них», — пояснив п. Чубаров.
Водночас, він зауважив, що кримськотатарська діаспора може відокремити свої дії від держави. «Черговий і потужний захід за її участю призначено на 10 грудня — Всесвітній день захисту прав людини. Ми плануємо всесвітню акцію на підтримку кримських татар та українців і передамо такий заклик усім нашим друзям», — сказав він.
Нагадаємо, що Рефат Чубаров у складі української делегації перебував у Франції, де брав участь у роботі 195-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО. Переважною більшістю голосів керівний орган цієї організації затвердив резолюцію «Моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», підтвердивши територіальну цілісність Української держави.

Валентина Самар

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply