Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Росія готує депортацію татар

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Росія готує депортацію татар

Мустафа Джемільов

Запланований російською владою перепис населення в АРК є елементом підготовки до депортації кримських татар. Про це повідомив Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу. «Циркулюють чутки про можливу тотальну депортацію кримськотатарського народу, вони набувають якихось уже реальних контурів. Дуже багато є підозр, що планований російською владою так званий перепис на території Кримського півострова — це також елемент підготовки якщо не до тотальної депортації, то, принаймні, до значної частини татар», — сказав п. Джемілєв.
Крім того, за його словами, кримські татари зараз масово отримують повістки в російську армію. «Забирати у військо мають намір вже на початку 2015 року, зараз заздалегідь усіх беруть на облік. У тому числі, надходять повістки і молодим людям, котрі не брали російських паспортів і не будуть їх брати. Якщо люди підкорятимуться і підуть в армію, то їх вивезуть за межі Криму — в Мурманськ, на Кавказ або ще гірше — змусять воювати проти своєї ж країни, проти України. Але найбільший, мабуть, розрахунок на те, що молоді люди та їхні сім’ї залишать територію Криму. Таким чином, вони сприятимуть добровільній, так би мовити, депортації з Криму», — додав лідер кримців.
Тис часом,у Криму зник іще один кримський татарин. Про це повідомив Заїр Смедля, голова Центрального виконавчого комітету Курултаю кримськотатарського народу. «Апселямов Ескендер, 1991 року народження, проживає в с. Калініному Красногвардійського району, ввечері 3 жовтня ц. р. вирушив на роботу з орендованої квартири на вул. Трубаченка в місті Сімферополі. На роботу не прийшов, жодного зв’язку з ним немає, телефон мовчить», — повідомив представник Курултаю.
«Це — цілеспрямовані дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації, як акція залякування кримських татар, кінцева мета якої — призвести до збільшення кількості біженців із Криму», — додав п. Смедля. Як писав «Міст», наприкінці вересня ц. р. в Криму невідомі люди у формі заштовхали в мікроавтобус і викрали двох молодих кримських татар.
А іншого раніше викраденого кримського татарина знайшли в зашморгу. Тіло 25-річного Едема Асанова виявили в покинутому приміщенні санаторію в Євпаторії. Хлопець зник ще 29 вересня ц. р. Востаннє його бачили на автостанції в Євпаторії. Рідні кажуть, що Едем не вів політичної діяльності. Був спокійною та неконфліктною людиною. Працював рятувальником в одному з санаторіїв Євпаторії. За інформацією Центру журналістських розслідувань, прізвище хлопця фігурувало в справі українського режисера Олега Сенцова. Однак ініціали збігаються лише частково. Поховали загиблого місті Саках.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply