Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Росія дискредитує УПА?

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Росія дискредитує УПА?
Олесь Бузина

Олесь Бузина

Не встигла ВРУ ухвалити закон про борців за волю України, як від імені повстанців почали вбивати українофобів.

Щури відгризають…?
Під дверима свого помешкання в Києві 15 квітня ц. р. був знайдений застреленим Олег Калашников, уже колишній депутат Верховної Ради України (ВРУ) від політичної сили Януковича — Партії реґіонів. За словами Антона Геращенка, радника міністра внутрішніх справ України, як основну версію цього вбивства в міліції розглядають участь «реґіонала» в організації й фінансуванні так званого Антимайдану, члени якого катували 18 лютого 2014 року учасників Революції гідності.
«Без сумніву, покійний дуже багато знав про те, хто і як фінансував «Антимайдан», що коштував Януковичу та його камарильї кілька мільйонів гривень на день. Ці таємниці він забере із собою в могилу», — пояснив п. Геращенко.
Депутат українського парламенту Сергій Висоцький також вважає, що смерть «реґіонала» — це «вибивання ланки з документального ланцюга фактів, який веде безпосередньо до замовників убивств і викрадень». «Щури відгризають свої хвости», — резюмував він.
А Борислав Береза, заступник голови парламентського комітету з питань запобігання й протидії корупції, повідомив: «Поінформовані джерела в спецслужбах України стверджують, що Калашников був готовий почати співпрацю з компетентними органами щодо надання свідчень. Чому? Тому що, залишившись без фінансового підживлення, став шантажувати своїх колишніх наймачів тим, що розповість, як він організовував «тітушок» (дрібні злочинці, яких режим Януковича нацьковував на протестувальників. — Ред.), хто це фінансував і через кого організовувалися всі процеси».
Із цією версією погодився й політолог Тарас Березовець, уточнивши: «Смерть Калашникова вигідна одним і тим же людям. Людям з однієї й тієї ж країни. Покійний забрав у могилу таємниці Якименка, Пшонки та Захарченка (колишні очільники, відповідно, Служби безпеки України (СБУ), Генеральної прокуратури (ГПУ) і Міністерства внутрішніх справ. — Ред.)». «Калашников був виконавцем середньої руки, сутенером «тітушок» і проросійських найманців, але небезпечних секретів не знав. Тобто, знання покійного були небезпечні й для його колишніх однопартійців, котрі залишаються в Україні», — вважає політолог.

Частина стратегії Росії
Натомість, політолог Володимир Фесенко зауважив: «Останнім часом убитий не проявляв особливої політичної активності. І попри те, що справді був політичною фігурою, котра викликала різкі негативні емоції, навряд чи міг стати загрозою для нинішньої влади. Причому зараз вбивство п. Калашникова будуть використовувати саме як доказ політичного терору в Україні. Ця кампанія вже почалася, і їй потрібні конкретні факти та прояви. Ця кампанія — теж частина стратегії Росії з цілеспрямованої дестабілізації ситуації в Україні. Вони не змогли перемогти нас на сході, тому намагатимуться підірвати країну зі середини».
Політичний аналітик Олексій Гарань погоджується: «У зв’язку з тим, що протягом останнього часу із життя пішли дуже одіозні особи, які чимало знали, відкидати версію прибирання свідків також не варто». Однак цілком можливо, що Олег Калашников міг залишитися живим, якби його… заарештували правоохоронці, відреагувавши 30 березня на звернення до ГПУ депутата Верховної Ради Ольги Червакової, котра просила перевірити причетність «реґіонала» до репресій під час Революції гідності.
«Є свідчення, що саме він був причетний до організації «ті тушок», котрі займалися вбивствами та побиттям мирних громадян під час Євромайдану. Я попросила Генпрокуратуру вивчити всі факти й дії п. Калашникова щодо причетності до таких дій, тому що на всіх телеканалах є відео про те, що саме цей «регіонал» був на чолі тих карних злочинів», — конкретизувала вона.
Того ж дня п. Червакова написала звернення ще й до СБУ, уже стосовно недавніх висловлювань Олега Калашникова. «Це — абсолютно сепаратистські, антидержавні заклики, які паплюжать українську державу, владу, підбурюють до антидержавного заколоту, до збройного перевороту. Я надіслала разом зі зверненнями кілька скріншотів із Facebook Калашникова, що свідчать про те, що ці заклики були публічними, — зазначила нардеп. — В Олега Калашникова є велика армія шанувальників, фанклуб у Facebook, котрі лайкають ці пости, що свідчить про те, що він впливає своїми словами на певну цільову аудиторію, формує маргіналів».

Під час «прямої лінії»
Проте правоохоронці, зволікаючи з арештом Калашникова, зробили «ведмежу» послугу як йому, так і всій країні, бо завдяки вбивству цього «реґіонала» її недруги отримали привід заявляти протилежне — про «відстріл» ворогів України її патріотами. Тим більше що вслід за п. Калашниковим 16 квітня на вулиці Дегтярівській у Києві був застрелений ще й письменник-москвофіл Олесь Бузина — вочевидь, під час пробіжки, оскільки він був одягнений у спортивний костюм.
Прикметно, що українським засобам масової інформації (ЗМІ) довелося повідомляти про це, ще й цитуючи коментар Путіна, котрий, виявивши фантастичну оперативність і випередивши мас-медіа України, просто під час «прямої лінії» зі своїми співгромадянами заявив з приводу загибелі Бузини: «Не перше політичне вбивство. Де вбивці? Їх просто немає! Ні виконавців, ні замовників».
Так, цього разу Путін переборщив із блефом, оскільки не лише в Україні, а й у Росії учасники обговорення його заяви в Інтернеті звернули увагу як на те, що він знав про вбивство п. Бузини раніше за українські ЗМІ, так і на те, що поспішив із висновком про вбивство, не дочекавшись навіть інформації про появу на місці злочину українських правоохоронців.
Відтак, багато учасників обговорень цієї заяви погодилося на думці, що замовником убивства Бузини якраз і був Путін — щоби мати про що говорити під час «прямої лінії» з росіянами. А також — аби блеф про вигаданих ним «українських фашистів» отримав продовження.

Спроба відкрити новий фронт
І мабуть, із тією ж метою на електронну пошту українського політолога Володимира Фесенка була надіслана явна фальшивка, про яку він розповів: «Отримав лист із заявою від якоїсь «Української повстанської армії», яка бере на себе відповідальність за «вбивство антиукраїнської наволочі: Чечетова, Пеклушенко, Мельника, Калашникова, Бузини».
Політолог також процитував абзац, який вважає найголовнішим у «заяві»: «Ми розгортаємо безжальну повстанську боротьбу проти антиукраїнського режиму зрадників і московських холуїв і з цього часу будемо говорити з ними тільки мовою зброї аж до їхнього повного знищення».
Однак п. Фесенка не вдалося ввести в оману, оскільки він констатував: «Ця заява підтверджує мою версію про те, що виконавцями вбивства Бузини і Калашникова будуть заявлені радикальні українські націоналісти. Це ще більше зміцнює мої підозри, що за спиною в цих людей стоять російські спецслужби (хоча безпосередні виконавці, можливо, про це навіть не здогадуються)».
«Заява також дає підстави очікувати продовження кампанії вбивств, яка тепер може бути спрямована й проти представників вищого державного керівництва країни. І це, можливо, означає спробу російських спецслужб відкрити новий фронт (терористичний) проти України — всередині країни з метою дестабілізації внутрішньої ситуації», — застеріг політолог.

Не є носіями української мови
Того ж дня Маркіян Лубківський, радник голови СБУ, повідомив стосовно «Української повстанської армії»: «Такої організації, за нашими даними, не існує. Принаймні, не існувало до моменту появи інформації про це в пресі».
Щодо самої «заяви» міфічної організації він зазначив: «За результатами вивчення технічних властивостей листа, що надійшов на особисту електронну скриньку Володимира Фесенка, Службою безпеки України було встановлено, що повідомлення відправлено за допомогою сервісу разових поштових адрес, який перебуває на хостингу в компанії, котра міститься на території Німеччини. Вірогідно TOR, із транзитними IP-адресами у Великій Британії та США. Відправник вжив максимальних заходів, щоб унеможливити його ідентифікацію, що ставить під сумнів як правдивість повідомлення, так і наміри автора. СБУ провела професійну лінгвістичну експертизу електронного листа. За її висновками можна сказати, що пересланий з-за кордону текст був складений із використанням русизмів особою чи особами, котрі, очевидно, не є носіями української мови. Не властивими для української мови є також і деякі синтаксичні конструкції».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply