Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Російських диверсантів засудили до 14 років в’язниці

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

Російських диверсантів засудили до 14 років в’язниці
Євген Єрофєєв та Олександр Александров

Євген Єрофєєв та Олександр Александров

Колеґія суддів Голосіївського районного суду м. Києва 18 квітня ц. р. визнала достатніми зібрані державним обвинуваченням докази провини військовослужбовців Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу (ГШ) Збройних сил (ЗС) Російської Федерації (РФ) Євгена Єрофєєва й Олександра Александрова й оголосила їх винними у скоєнні низки важких злочинів.
«Єрофєєва визнати винним у скоєнні злочинів… і призначити покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання Єрофєєву суд визначає у вигляді позбавлення волі на 14 років із конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого. Александрова визнати винним… і призначити покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання Александрову суд визначає у вигляді позбавлення волі на 14 років із конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого», — ідеться у вироку.
Так, судді дійшли висновку про обґрунтованість висунення п. Александрову та п. Єрофєєву звинувачень у сприянні терористичній діяльності, скоєнні теракту та веденні агресивної війни. Разом із тим у вироку зазначається, що колеґія суддів дійшла висновку про неможливість урахувати низку доказів захисту росіян.
Ігор Німченко, представник державного обвинувачення у справі російських військовиків ГРУ ГШ ЗС РФ, наголосив, що прокуратура вивчить вирок російським спецназівцям та ухвалить рішення щодо апеляції. Загалом представники державного обвинувачення щодо п. Єрофєєва і п. Александрова вироком суду задоволені. «У мене таке враження, що ми свою роботу зробили», — сказав п. Німченко журналістам.
Державне обвинувачення вимагало 15 років ув’язнення з конфіскацією майна для російських диверсантів за вчинення важких злочинів на території України, зокрема ведення аґресивної війни та здійснення теракту, який спричинив загибель людей. Виступаючи в судових дебатах, прокурор Німченко заявляв, що не викликає сумніву та повністю доведено той факт, що п. Александров та п. Єрофєєв — російські військові, котрі виконували наказ свого командування.
Самі ж підсудні відмовилися від усіх показів, які вони давали під час досудового слідства, та попросили суд повністю їх виправдати. Раніше п. Єрофєєв назвав причиною свого прибуття на окуповані території Луганської області 2015-го непризначення пенсій сім’ям загиблих під час Євромайдану співробітників Міністерства внутрішніх справ України. За словами шпигуна, його також мотивувала для участі в бойових діях на боці терористів пожежа в Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року. При цьому п. Єрофєєв заперечує, що був дійсним військовослужбовцем ЗС РФ.
Олександр Александров так само, як і Євген Єрофєєв, стверджував, що поїхати в Україну та записатися у збройні формування «Луганської народної республіки», яка визнана в Україні терористичною організацією, його спонукала інформація, яку він прочитав в Інтернеті. Допит п. Александрова тривав недовго, позаяк він відмовився відповідати на запитання суддів і прокурорів, пославшись на 63-тю статтю Конституції, що дає право не свідчити
проти себе.
Валентин Рибін, захисник п. Александрова, розповів, що Ілля Новиков, адвокат ув’язненої в РФ Надії Савченко, зробив йому пропозицію: «Сьогодні відбулася моя розмова з п. Новиковим, котрий запропонував відмовитися подавати апеляцію та написати заяву на помилування. А вони зі свого боку будуть сприяти цьому». Водночас він наголосив, що це — «абсолютно неприйнятно» для сторони захисту п. Александрова. Також адвокат повідомив, що він ще тільки буде обговорювати можливу апеляцію зі своїм підзахисним.
Цього ж дня Президент України мав телефонну розмову з президентом РФ. Петро Порошенко наголосив, що Україна закликає Росію негайно звільнити Надію Савченко. «Під час розмови були також обговорені питання російських військовослужбовців Євгена Єрофєєва й Олександра Александрова», — поінформувала прес-служба глави української держави. Про інші деталі щодо спецназівців не повідомляється. «Було домовлено про невідкладний допуск до п. Савченко генерального консула України в Ростові. У зв’язку з погіршенням її здоров’я Президент Порошенко також закликав допустити до неї українських або німецьких лікарів», — зазначено в повідомленні.
А вже 19 квітня адвокати засуджених російських диверсантів заявили, що не будуть оскаржувати вирок, винесений Голосіївським судом Києва стосовно їхніх підзахисних. Про це повідомила Оксана Соколовська, захисник Євгена Єрофєєва. «Ми вважаємо вирок незаконним, але оскаржувати не будемо», — запевнила вона та наголосила, що це — спільне рішення всього захисту російських спецназівців.
Заохочена можливістю вийти на волю, Надія Савченко у вівторок нарешті припинила голодування. Про це сповістив Петро Порошенко після телефонної розмови з мужньою бранкою. «Зателефонував до Надії Савченко. Особисто передав їй слова підтримки. Ми все будемо робити для її звільнення. Разом із матір’ю Марією Іванівною та сестрою Вірою попросив Надю припинити голодування. Спасибі, що погодилася», — написав Президент у Facebook.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply