Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/305763713-300x247.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Провина Тимошенко в справі Лазаренка — недоведена

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Прокурор у справі українського екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка в США Марта Борщ наголошує, що американський суд визнав бездоказовими звинувачення у фінансових махінаціях у «справі Лазаренка», що стосуються екс-прем’єра України Юлії Тимошенко, і в цьому не було ніякого політичного підтексту.

Виступаючи проти ночі на 19 листопада в ефірі українського телеканалу «Інтер», пані Борщ розповіла, що обвинувачення мало докази того, що контрольовані пані Тимошенко компанії брали участь у схемах руху грошей на рахунки пана Лазаренка. «У нас були докази, які ми представили в суді. Це — виписки з банківських рахунків. Це ми вважали достатнім для доведення факту фінансових і банківських переказів, у яких брали участь Павло Лазаренко та Юлія Тимошенко. Але доказів було недостатньо, і суд їх відхилив», — зазначила Марта Борщ.

Відповідаючи на запитання про те, чи американський суд міг мати тоді політичні мотиви для ухвалення такого рішення, вона сказала: «Ні, політичних мотивів не було, та й не могло бути… Суддя відхилив пункти звинувачення, що стосувалися пані Тимо­шенко, пов’язані з махінаціями банківських переказів, оскільки вважав, що обвинуваченням надано недостатні докази для підтвердження цих махінацій». За словами прокурора у «справі Лазаренка», «саме цим юридичним мотивом суд відхилив пункти звинувачення, пов’язані з махінаціями з банківськими переказами».

«Ні суд, ні обвинувачення, водночас, не брали до уваги політичного моменту в Україні, а тільки достатність доказів для підтвердження звинувачень, висунутих у суді», — підсумувала пані Борщ. Вона також розповіла, що не має інформації щодо можливої причетності Юлії Тимошенко до замовних убивств відомого політика Євгена Щербаня та впливового фінансиста Вадима Гетьмана. «Я бачила повідомлення в пресі на цю тему. Не можу пригадати хоч якісь докази цього, крім повідомлень у ЗМІ, у яких були посилання на свідчення свідків. Якщо Генеральна прокуратура України й має додаткові докази, то я з ними не ознайомлена», — зауважила Марта Борщ, яка більше не працює в Міністерстві юстиції США.

12 жовтня 2011 року Головне слідче управління СБУ порушило карну справу стосовно пані Тимо­шенко й екс-прем’єра України Павла Лазаренка за перекладання боргів корпорації «Єдині енерґетичні системи України» (ЄЕСУ) на бюджет України. Слідство звинувачує Юлію Володимирівну в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії на суму

405,5 млн USD на державний бюджет України. Захист екс-прем’єра оскаржив у судовому порядку постанову про порушення справи. Крім того, податкова міліція Державної податкової служби розслідує карну справу щодо Юлії Тимошенко, яка стосується фінансової діяльності корпорації ЄЕСУ.

У США екс-прем’єру України Лазаренку інкримінували відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994—1999 рр. У серпні 2006-го його було засуджено каліфорнійським судом до дев’яти років в’язниці за відмивання грошей і інші злочини. В’язень перебував під домашнім арештом у своїй квартирі в Сан-Франциско. У червні 2011 року термін утримання Павла Лазаренка під вартою скоротили на сім місяців — до 11 січня 2012-го.

Тим часом Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Батьківщина» просить міжнародні медичні організації втрутитися в ситуацію зі станом здоров’я Юлії Тимошенко. Відповідний лист партія скерувала в Міжнародний комітет Червоного Хреста, до Всеукраїнської організації охорони здоров’я та в Міжнародну організацію «Лікарі без кордонів», заявив Олександр Турчинов, заступник голови партії. Такий крок він пояснив тим, що вітчизняні медики не надають Юлії Володимирівні допомоги, тоді як її стан різко погіршився.

«До тих проблем, про які ми вже казали й котрі стосуються серйозних проблем в ділянці спини та хребта, додалися ще симптоми, виявлені під час судового засідання, а саме — гематоми, тобто крововиливи на тілі. Деякі з них — розміром понад 15 см»,

— зазначив пан Турчинов, наголосивши, що пані Ти­мошенко вже два тижні не піднімається з ліжка, що не заважає податковій міліції проводити слідчі дії в її камері — попри заяви, що вони більше не допитуватимуть екс-прем’єра.

За словами політика, «навіть міністр охорони здоров’я, який пробував щось там пояснювати в залі Верховної Ради, визнав, що Юлії Тимошенко потрібно зробити як мінімум магнітно-резонансну томографію, а обладнання для цього на території слідчого ізолятора (СІЗО) немає».

«Тому керівництво СІЗО разом з медперсоналом просто спостерігають за погіршенням стану здоров’я нашого лідера, — сказав «бютівець». — Ми ще раз заявляємо, що влада має на меті фізично знищувати опозиційних лідерів. Тому й просимо міжнародні організації втрутитися».

Міжнародний комітет Червоного Хреста не відгукнувся на звернення ВО «Батьківщина» з проханням поцікавитися ситуацією зі здоров’ям Юлії Тимошенко, Юрія Луценка й інших українських політиків, які зараз перебувають за ґратами. «Ми не оприлюднюємо коментарів із приводу конкретних справ. Зазвичай і згідно з нашими внутрішніми процедурами, які стосуються всього світу, ми займаємося подібними справами на суто конфіденційних засадах із родинами ув’язнених і владою, якої це стосується», — сказав Василь Фадєєв, представник прес-служби Червоного Хреста в Женеві. При цьому він повідомив, що ця міжнародна організація не контактувала з родинами пані Тимошенко й пана Луценка, але відмовився відповідати на запитання, чи Червоний Хрест має такі наміри.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply